Vítězná série skončila. Proti Brnu jsme se střelecky neprosadili

4. 12. 2021
Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Slezský FC Opava
0:2
FC Zbrojovka Brno

Statistiky

Branky: 67. A. Fousek, 81. Jakub Řezníček.
Rozhodčí: Hocek – Pfeifer, Vyhnanovský.
ŽK: Sedlák (Brno).

Slezský FC Opava

Digaňa – Celba, Rychlý, Janoščín, Kadlec – Didiba, Macháček (76. Rataj) – Šigut (68. Kramář), Holík, Helešic (85. Putyera) – Pikul (85. Šcudla). Trenér: Roman West.

FC Zbrojovka Brno

Berkovec – Bariš, Hrabina, Hlavica, Moravec – Čermák (60. Texl), Kohoutek (88. Kamenský) – Hladík (60. M. Ševčík), A. Fousek (79. Štepanovský), Přichystal (88. M. Sedlák) – Jakub Řezníček. Trenér: Richard Dostálek.

Opava – Poslední utkání v letošním roce fotbalistům Slezského FC nevyšlo. Svou převahu v první půli nedokázali přetavit v góly, po změně stran Zbrojovka dvakrát udeřila a odvezla si tři body.

Opavští byli v úvodu o něco aktivnější, na první vážnější příležitost se ovšem čekalo do 18. minuty. Po hostující ztrátě se k míči dostal Pikul. Vnikl s ním do vápna a vystřelil, přízemní pokus ale pohotově zneškodnil Berkovec. O tři minuty později vysunul Holík chytrou průnikovou přihrávkou Kadlece. Jeho střílený centr zaplul těsně vedle pravého horního růžku branky.

Zbrojovka zahrozila poprvé až pět minut před pauzou. Po opavské ztrátě ve středu hřiště vysunul Kohoutek přihrávkou Hladíka a druhý jmenovaný střelou z hranice šestnáctky protáhl Digaňu. Poslední slovo patřilo Slezanům. Didiba se po zisku míče přesunul dopředu, ze slibné pozice ale zařízení přestřelil.

Krátce po změně stran se v solidní šanci ocitl Řezníček, zuby si ale vylámal na pozorném Digaňovi, který mu včas zmenšil střelecký úhel a zakončení zblízka lapil. Po hodině hry nasadil trysky Přichystal, jenž se prohnal kolem Janoščína. Na poslední chvíli ho ve vápně čistě odzbrojili Celba ve spolupráci s Kadlecem. Z následného rohového kopu se hosté radovali z vedoucí trefy, ale jen chvíli. Pískán byl totiž útočný faul na brankáře Digaňu.

O čtyři minuty později už Brněnští slavili regulérní branku. Adam Fousek pláchl po levé straně opavské obraně a na konci sóla zvládl propálit i Digaňu. Odpovědět mohl po Holíkově centru od rohového praporku Celba, zblízka ale hlavičkoval těsně nad břevno.

V 77. minutě ukořistil Řezníček merunu Janoščínovi a upaloval sám na Digaňu. Slovenského gólmana se mu povedlo obstřelit, zároveň však minul i pravou tyč. Náladu si spravil nejlepší brněnský střelec v 81. minutě. Po Helešicově ztrátě získal míč střídající Štepanovský, jenž našel pohotově za obranou právě Jakuba Řezníčka. Ten už další brejk zakončil nekompromisně a střelou podél Digani navýšil brněnské vedení.

Opava se už na výraznější ohrožení brněnské branky nezmohla, a tak na závěr podzimu vůbec poprvé prohrála před svými diváky. Po čtyřech triumfech v řadě padli svěřenci trenéra Romana Westa s vedoucí Zbrojovkou v poměru 2:0.

sdílet