ŽK: Janoščín, Bílek, Kadlec – Tichai (as. trenéra) ČK: 74. Šejvl

MFK Chrudim

Floder – Řezníček, Šejvl, Záviška, Kesner, Průcha, Kejř (75. Surmaj), Juliš (90. Drahoš), Sokol (68. Koželuh), Firbacher (75. Míka), Donát Trenér: Radek Kronďák.

Digaňa – Celba, Žídek, Janoščín, Kadlec (80. Kopečný) – Rychlý, Bílek (72. Macháček) – Šigut (62. Ščudla), Darmovzal (86. Macháček), Kramář (62. Pikul) – Rataj. Trenér: Roman West.

Opava - Ve slunné Chrudimi dnes bylo sehráno utkání mezi domácí Chrudimí a opavskými, kterým vinou zranění chyběl Matěj Helešic, nemoc pro změnu vyřadila ze hry Didibu. Na straně Chrudimi se pak představil bývalý opavský záložník, Jan Řezníček.

První poločas se rozehrál ve slibném tempu a už ve třetí minutě mohli jít domácí do vedení, když zahrávali standartní situaci, kterou opavská obrana pokryla. Hned z protiútoku mohl Denis Darmovzal skórovat po Šigutově úniku, ale bohužel pro opavské bránu netrefil. V prvních minutách byli o něco aktivnější domácí fotbalisté, kteří sii vypracovali hned několik nebezpečných situací, ale opět to mohli být Slezané, kteří mohli jít do vedení po Šigutově střele z hranice velkého vápna. Ta ale bohužel letěla nad bránu Flodera. Dlouhou pasáž drobných nepřesností pak přerušil až Záviška, který ve 28. minutě zakončil svůj samostatný únik z úhlu jen do připraveného Digani. O dvě minuty později, tentokrát už z mnohem lepší pozice Digaňu lobem překonal, ale bránu jen o pár centimetrů netrefil. Ve 35. minutě měl poslední výraznější šanci dát gól Adam Rychlý, ale po Šigutově přiťuknutí bránu netrefil. Poslední slovo v prvním poločase pak měli domácí, ale jejich šanci zastavil Jiří Janoščín, který výbornou obrannou hlavičkou zachránil opavské od inkasovaného gólu v samotném závěru prvního poločasu. Ten tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Od úvodního hvizdu druhého poločasu bylo vidět, že Slezský FC se s výsledkem 0:0 nehodlá spokojit a od úvodních minut druhé půle tak byli opavští aktivnějším družstvem. Pravidelně se svým pohybem dostávali do nebezpečných útoků, které ovšem často nekončily vstřeleným gólem. První opravdu výraznější šanci vstřelit branku měl v 51. minutě Denis Kramář, který ovšem ztroskotal na výborně chytajícím Flodrovi, který zneškodnil i o tři minuty později pokus Adama Rychlého. Výrazné oživení do opavské hry přinesl střídající Adam Ščudla, který v 64. minutě po krásné individuální akci kolem obránce poslal nebezpečný míč do vápna. Odražený balón následně dorážel nepřesně Kadlec. Největší šanci utkání měli ale domácí, když v 70. minutě Záviška jen o pár centimetrů minul pravou spojnici opavské branky. Ráz utkání pro domácí určil v 74. minutě Šejvl, který po nevybíravém zákroku na Rataje odešel do sprch předčasně. Následné obléhání oslabené Chrudimi ovšem v gól, i přes velký tlak, nevyústilo, a proto z Chrudimi Slezský FC veze bod za remízu 0:0.