Slezský veze z Táborska bod a neprohrál již pět zápasů v řadě

8. 4. 2022
Filip Labuda
FC SILON Táborsko
2:2 (2:2)

Opava – V předehrávce 22. kola FORTUNA:NÁRDONÍ LIGY mezi Táborskem a Opavou skončila remízou 2:2. Všechny čtyři branky padly již v prvním poločase. Na vedení domácích dokázal dvěma zásahy během pěti minut odpovědět Denis Darmovzal. Ještě do poločasu ale Táborsko dokázalo vyrovnat. Opava tak neprohrála již pět zápasů v řadě.

Slezský neprohrál před tímto utkáním čtyřikrát v řadě, přičemž ani v jednom z těchto utkání neinkasovali. Střelecky se navíc probudil Tomáš Rataj, který se hned třikrát prezentoval vítězným gólem.

Od úvodu hvizdu bylo mírně aktivnější Táborsko, ale první vážnější šance byla k vidění až ve 26. minutě, ale se střelou Tijaniho si poradil Digaňa. Za šest minut již byl ale slovenský brankář bez šance. Po rohovém kopu se míč dostal až k Tijanimu, který se nemýlil a otevřel skóre utkání. Z vedení se ale domácí radovali pouhou minutu. Z brejkové situace se dokázal přesnou ranou prosadit Darmovzal a srovnal tak stav utkání. Darmovzal byl při chuti i nadále, a o pár minut později se postavil k přímému kopu a krásnou střelou, která zapadla k tyči, dokázal Opavu poslat do vedení. Domácí se nicméně nevzdali a ještě v nastaveném čase prvního poločasu se jim díky přesné hlavičce Navrátila podařilo vyrovnat.

Ze začátku druhého poločasu byla hra velmi vyrovnaná. Postupem času byli ovšem více na balónu domácí hráči, kteří nicméně nedokázali svou převahu přetavit v gól. Téměř všechny jejich střely se totiž nevešly mezi tři tyče hostující brány. Následně se do zajímavých situací dostala také Opava, ale ani jedno z jejich zakončení nepředstavovalo pro domácího brankáře žádné nebezpečí. Vzhledem k tomu, že do konce zápasu již nebyla k vidění žádná vážnější akce, skóre se již nezměnilo.

Opava tak natáhla svou bodovou sérii již na pět zápasů. Další utkání čeká Opavu již ve středu, kdy na domácím stadionu od 18:00 přivítá na svém stadionu Prostějov.