Opava po zlepšené hře ve druhém poločase sahala po vítězství, nakonec veze z Líšně bod

16. 4. 2022
SK Líšeň
1:1 (1:0)

Rozhodčí: Starý - Matoušek, Novák
Branky: Zikl - Kadlec Žluté karty: Veselý, Málek, Valachovič (trenér) - Didiba, Celba, Kadlec, Kopečný Červené karty: Málek

SK Líšeň

Veselý – Jeřábek, Matocha (90. Minařík), Ulbrich (84. Bednář), Málek, Zikl (84. Toutou), Machalík (90. Šumbera), Ševčík, Pašek, Lutonský, Černín. Trenér: Leoš Kalvoda.

Digaňa – Celba (90. Janjuš), Žídek, Helebrand, Kadlec – Rychlý, Didiba (66. Bílek) – Helešic (80. Ščudla), Darmovzal, Šigut (46. Kopečný) – Rataj (80. Kramář). Trenér: Roman West.

Opava – Zápas tabulkových sousedů o barážové příčky začal lépe pro domácí fotbalisty. Změna stran však přinesla zlepšení opavské hry a po vyloučení Málka v šedesáte minutě už byla Opava nebezpečnějším týmem.

Do prvního poločasu vstupovali oba týmy s vědomím důležitosti tohoto utkání a od toho se také odrážela hra v prvních minutách, která byla charakteristická zejména opatrností a nepřesností. Poprvé se k náznaku ohrožení brány dostali líšeňští, ale rodící se akci zastavil Žídek ještě v zárodku. Hned z protiútoku mohl z úniku skórovat Rataj, který ovšem na Veselého v bráně nevyzrál a Opava tak zahrávala rohový kop. První vyloženou šanci měla Líšeň v deváté minutě, když po krásné kombinaci musel zasahovat Digaňa. Opavští v prvním poločase hrozili zejména z rohových kopů. Ve 13. minutě pak dokonce dokázala, když se po sérii zakončení dostal k odraženému balonu Celba, který dokázal prostřelit Veselého, bohužel ale ofsajdového postavení, a tak branka nemohla být uznána. O chvíli později se Celba pokoušel najít Rataje na odkryté zadní tyči, ale jeho centr postrádal dostatečnou přesnost. A byli to domácí fotbalisté, kteří dokázali díky své kombinační hře a protiútokům zatápět opavské defenzivě. Tlak Líšně vyústil v 36. minutě až v chybu Digani při rozehrávce, po které se prosadil Zikl, který tak stanovil skóre prvního poločasu na 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu vstupovala Opava s jednou změnou v sestavě, když Šiguta nahradil Kopečný. Byli to ale opět domácí fotbalisté, kteří měli velikou šanci skórovat hned v úvodu poločasu. Střela z hranice velkého vápna však branku Digani, naštěstí pro opavské, minula. Po této šanci se opavští začali více tlačit do útoku a vytvořili si řadu situací, ze kterých mohli ohrozit bránu Veselého. Žádná z akcí však ke vstřelenému gólu nevedla. V 58. minutě se Líšeň po zaváhání opavské obrany dostala do nebezpečného zakončení z bezprostřední blízkosti, které jen těsně minulo pravou tyč Digaňovi brány. V 60. minutě, po druhé žluté kartě, předčasně odešel do kabin domácí Málek a Opava tak hrála téměř půl hodinovou přesilovku. Tu už po šesti minutách využil hlavičkou Jan Kadlec. Opava mohla jít navíc do vedení již o dvě minuty později, když nejdříve Bílek hledal před brankou Žídka, který hlavičkoval jen do rukavic Veselého. Následně se však balón dostal k Bílkovi podruhé a ten opět poslal centr šestnáctky, tentokrát na Kopečného na zadní tyč, který jen těsně minul branku. V 70. minutě se Líšeň dostala do nebezpečného zakončení v těsné blízkosti Digaňovi brány. Opavská obrana tuto příležitost ale zlikvidovala a navíc mohl Slezský z Darmovzalova protiútoku hned skórovat.Jeho akce však skončila jen rohovým kopem pro opavské. V 77. minutě mohla Opava znovu skórovat po sérii zakončení Bílka, Celby a Kopečného, obrana Líšně je však zablokovala. V 80. minutě mohl utkání rozhodnout Denis Kramář, který tváří v tvář Veselému minul jen o pár centimetrů bránu. Tlak opavských se v závěru stupňoval a Kramář mohl po prostrčení Darmovzala znovu vsítit branku, jenže ani na dvakrát Veselého nepřekonal. Oba týmy se tak rozešly smírně, 1:1.