Slezský doma na jaře válí. Varnsdorf porazil 3:1.

Branky:Pikul, Darmovzal, Helešic - Radosta
ŽK:Šigut, Janoščín, Helešic - Heppner

Opava: Digaňa - Ščudla, Janoščín, Žídek, Celba, Rychlý, Pikul (72. Didiba), Šigut (86. Janjuš), Helešic (86. Bílek), Darmovzal (81. Macháček), Rataj (72. Kramář)

Varnsdorf: Richter A. - Heppner, Richer M., Bláha, Schön (78. Ondráček), Žák (71. Velich), Zbrožek, Rudnytskyy (62. Radosta), Kocourek, Kouřil (78. Hušek), Dordič

Opava – Slezský doma v rámci 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítal Varnsdorf a díky výhře 3:1 na jaře doma stále neprohrál. Navíc se drží v boji o barážové příčky.

Opava do utkání s Varnsdorfem vstoupila velmi dobře a hned v první minutě se po zisku míče a přihrávce Darmovzala objevil v obrovské šanci Samuel Šigut, ale neprostřelil hostujícího gólmana. Ve 4. minutě pak Slezský zahrával první situaci v zápase. K přímému kopu z dobré pozice, se po faulu na Celbu postavil Helešic, ale vysoko přestřelil. Následně se osmělil také Varnsdorf, ale výraznější šanci si v úvodu utkání vytvořit nedokázal. Další větší šance byla k vidění až ve 22. minutě a znovu ji měli domácí. Pikul na vlastní polovině skvěle otočil hru, když našel na levé straně volného Ščudlu, který sám postupoval až k hostující šestnáctce, kde následně kolmicí vysunul do obrovské příležitosti Rataje, jehož střelu však dokázala zablokovat hostující obrana. V následujících minutách se do zakončení dostal Šigut a také Ščudla, nicméně ani jeden nedokázal svým pokusem přímo ohrozit hostujícího brankáře. To Pikul už byl se svou střelou v 37. minutě úspěšnější, ale Richter si s ní poradil. Také Varnsdorf se snažil být aktivní, ale k ohrožení domácí brány se téměř nedostával. Hodně aktivní byl v prvním poločase Tomáš Rataj, který se v 40. minutě dostal do velice dobré pozice, ale místo zakončení volil přihrávku na Pikula, který následně nenašel nikoho ze spoluhráčů.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy beze změn a Opava šla díky povedené hned z kraje druhého dějství do vedení. Po kombinaci Darmovzala, Helešice a Rataje, se míč odrazil k Pikulovi, který zamířil přesně k tyči a poslal tak Slezský do vedení. To mohl v 54. minutě navýšit Rataj, ale na hostujícího brankáře nevyzrál. V 59. minutě již ale Opava vedla o dvě branky, když se po přihrávce ze strany dokázal prosadit Denis Darmovzal, který míč poslal do protipohybu hostující brankáře. Vedení pak mohl navýšit znovu Rataj, který šel sám na brankáře, ten ale jeho střelu vytěsnil na roh. Hosté navíc o chvíli později dokázali snížit, když se po centru z pravé strany dokázal v 71. minutě prosadit střídající Radosta. Slezský nicméně dokázal rychle zareagovat a vzít si dvoubrankový náskok zpět. Po nákopu za obranu si totiž míč našel Matěj Helešic a zvýšil na 3:1. Hosté pak měli obrovskou šanci na snížení v 85. minutě, ale jejich střela skončila pouze na tyči domácí branky. Poslední slovo domácích pak měl v 90. minutě střídající Denis Kramář, který prošel hostující obranou a jeho lob musel hostující brankář vytáhnout na roh. Hosté pak zahrozili ještě z brejku, ale s jejich střelou si poradil Digaňa a utkání tak skončil výhrou Slezského FC v poměru 3:1.