Rozhodčí: Černý – Kubr, Kříž

Digaňa – Celba, Didiba, Žídek (C), Janoščín – Macháček, Darmovzal – Šigut, Pikul, Helešic – Rataj.

Valeš – Krch, Křapka, Vondra – Dostál (C), Petrák, Květ, Kovařík – Hronek – Puškáč, Chramosta.

První barážový duel na Městském stadionu rozhodl již v úvodu zápasu Roman Květ.

Do prvního barážového duelu vstoupili lépe hosté, kteří se již ve 4. minutě dostali do vedení po hlavičce Květa, který si našel centr Dostála. Po obdrženém gólu nicméně převzali iniciativu domácí a začali postupně ohrožovat Valeše v bráně hostů. Největší šanci domácích v prvním poločase vypracoval Šigut, který se skvěle uvolnil na právě straně a předložil míč Ratajovi, který však z hranice malého vápna bohužel přestřelil. V dalším průběhu prvního poločasu se pak ke střele dostal také Bartosz Pikul, ale s jeho pokusem si Valeš poradil. I přes zvýšenou aktivitu domácích, tak již v první půli další gól nepadl.

Do druhého poločasu vstoupili lépe znovu domácí, kteří navázali na konec první půle. Zhruba po hodině hry se po faulu na Celbu se k přímému volnému kopu, z nebezpečné pozice, postavil Matěj Helešic, který však orazítkoval pouze tyč hostující brány. Bohemka se v druhém poločas k ohrožení domácí brány příliš nedostala. Zahrozila pouze několika poklusy ze střední vzdálenosti. Ani jeden z nich ale domácí bránu přímo neohrozil. Opava se i nadále ve zbytku zápasu tlačila do zakončení a dokázala si vytvořit i několik slibných příležitostí, Klokani ale v obraně dokázali udržet nulu a ze Slezska si tak odvážejí výhru 0:1.

Odveta je v plánu již tuto neděli, tedy 22. května, od 16:00.