Slezský veze z Vlašimi tři body

27. 8. 2022
Redakce
FC Sellier & Bellot Vlašim
0:1 (0:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 54. Kopečný ŽK: Hošek, Onije - Kramář, Šigut

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vágner – Horský (46. Rigo), Lehoczki, Hošek (73. Lehovec), Halinský – Smejkal (66. Toula), Zinhasović (46. Onije), Kulhánek, Suchan, Langhamer (C) (66. Ugwu) – A. Svoboda

Slezský FC Opava

Lasák – Helebrand (60. Šcudla), Bílek, Janoščín, Kadlec (C) – Kopečný, Rychlý, Šigut (90+1. Janjuš), Pikul (90. Doleček), Kramář – Rataj (60. Macháček)

O P A V A - Díky gólu Kopečného zapsal Slezský ve Vlašimi první venkovní výhru v sezóně.


Od první minuty byli aktivnější fotbalisté SFC, kteří hned v první minutě vybojovali rohový kop. I následně měli míč více na svých kopačkách, nicméně do větší šance se nedostali. Domácí hrozili zejména z brejků a po jednom z nich se dostali k zakončení, ale Lasák střelu vyrazil a dorážka mířila nad. Následně se do šancí znovu začali dostávat opavští fotbalisté a Šigut po centru Bílka dokonce skóroval, nicméně gól nebyl pro ofsajd uznán. Ve 26. minutě pak Bílek získal na své polovině míč s kolmicí vysunul do úniku Rataje, kterého však dokázal zakřižovat domácí obránce. Následně začala být více aktivní také Vlašim a několikrát dostala hostující obranu pod tlak. Do větší gólové příležitosti se však nedostala. Ve 37. minutě pak opavští vyjeli z autu a Pikul našel v šestnáctce Helebranda, který však přestřelil. Ve 43. minutě se pak po rychlé akci dostali do výborné šance domácí, nicméně Lasák byl na zadní tyči připraven.

Na začátku druhého poločasu se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy se pokusili o zakončení ze střední vzdálenosti, přičemž s pokusem domácího záložníka ze střední vzdálenosti měl Lasák problémy a musel odvracet na roh. Na druhé straně pak po standardce Bílka zakončoval na zadní tyči Kopečný, ale jeho pokus pouze olízl horní tyč. V 54. minutě se nicméně k míči dostal Kramář, prošel domácí obranou a přestože ztroskotal na domácím brankáři, jeho pokud dokázal dorazit Kopečný a Slezský se tak dostal do vedení. Již o dvě minuty později skvěle vystihl přihrávku domácích Bílek, vyvezl balón a po narážečce s Kramářem se dostal do zakončení, se kterým si však Vágner poradil. Již o minutu později se pak po rozehrané standardní situaci dostal k zakončení Rychlý, nicméně jeho hlavičku mířící do sítě vytáhnul skvělým zákrokem Vágner. Další vážnější akce byla k vidění až v 69. minutě, kdy se po centru ze strany dostal k hlavičce domácí Kulhánek, ale mířil vedle. V 75. minutě se pak ve velmi dobré šanci zjevil po centru zprava domácí útočník, nicméně hlavou minul. V posledních minutách si pak již Slezané výsledek pohlídali.

sdílet