Slezský doma padl s Příbramí

21. 10. 2022
0:1 (0:0)
FK Příbram

Branky: 68. Wágner ŽK: 20. Kramář, 44. Helebrand, 75. Janoščín - 22. Sakala, 37. Anih, 52. Fišl, 71. Wágner, 90. Dudl

Lasák - Kadlec, Janoščín, Helebrand, Kopečný - Ščudla, Bílek, Gorčica (79. Dostál), Kramář - Rataj (75. Janjuš), Yunis

FK Příbram

Melichar - Sakala, Jeřábek, Osmančík (79. Čejka), Fišl - Musil (79. Švestka), Petrák (65. Zeronik), Anih (65. Novotný), Čermák (90. Vokřínek), Dudl - Wágner

O P A V A - Slezský v utkání s Příbramí dojel na neproměněné šance a prohrál 0:1. Vítěznou branku utkání vstřelil v 68. minutě z penalty Wágner.

Utkání se rozehrálo v rychlém tempu. Jako první se dostali do zakončení opavští. V 11. minutě měl na kopačce vedoucí gól Yunis, kterého našel v náběhu Ščudla. Jeho teč ale jen těsně minule levou tyč Melicharovi brány. Příbram zahrozila ve 13. minutě, kdy z otočky vypálil Musil. Jeho střela ale cíl nenalezla. Emoce na stadionu zvedl ostrý zákrok na Yunise z 20. minuty. Na ofenzivní výkon opavských to ale nemělo vliv. Ve 25. minutě byl blízko vstřelené brance Kopečný, který si nejvýše naskočil na centr z rohovému kopu. Jeho hlavička ale minula pravou tyč příbramské branky. Slezané v prvním poločase stupňovali svůj tlak, ale k vážnějšímu ohrožení brány to nevedlo. Ve 38. minutě už byla branka na spadnutí. Míč doslova tancoval kolem brankové čáry, ale vstřeleným gólem to neskončilo. Ve 42. minutě měl další velikou příležitost Kramář, který unikal z úhlu vstříc Melicharovi. Propálit ho však nedokázal. V prvním poločase se více nestalo a oba týmy tak odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase se do první příležitosti dostali hosté. Ve 47. minutě se ocitl osamocený Petrák a vyslal tvrdou střelu. Jeho pokus však přeletěl Lasákovu bránu. Slezané se o slovo přihlásili v 60. minutě. Z dálky napřáhl Bílek, ale jeho projektil branku netrefil. O dvě minuty mohlo být veseleji, když Ščudla vystřelil a Melichar jeho střelu tak tak vytáhl nad břevno své branky. Příbram se nakonec prosadila, když v 68. minutě proměnil penaltu Wágner. V 85. minutě se do zakončení dostal střídající Janjuš. Melichar ale nad ním vyzrál. V 90. minutě pohotovým zákrokem udržel naděje Slezanů dobrým zákrokem Lasák. Slezský branku vstřelit nedokázal a s Příbramí tak prohrál 0:1.