Slezský přišel o vítězství v samotném závěru

2. 4. 2023
Redakce
SK Slavia Praha B
1:1 (0:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 90. Beran - 75. Kadlec ŽK: 82. Pech - 62. Tsykalo, 64. Macháček, 82. Yunis, 90. Číž

SK Slavia Praha B

Stejskal - Bořil, Kopečný, Pudil, Labík - Jurásek (67. Pudil), Planka (79. Kropáček), Hronek (79. Singhateh), Beran, Šubert - Tecl (79. Šmiga)

Slezský FC Opava

Číž - Kadlec, Janoščín, Tsykalo, Kadlec - Rychlý, Omale, Macháček (75. Gorčica), Šigut (89. Haitl), Rataj (68. Ščudla), Hranoš (75. Yunis)

O P A V A - Slezský v rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sahal po třech bodech. Nejprve se v 75. minutě prosadil Jan Kadlec. Dělbu bodů v poslední minutě utkání zařídil Beran.

Ve druhé minutě se o první šanci utkání postarala Slavia. Petr Hronek vybojoval míč a nahrával pod sebe na nabíhajícího spoluhráče. Helebrand ale včasným zákrokem nebezpečí zažehnal. O minutu později mohl chybu rozehrávce trestat Tecl. Číž jeho střelu naštěstí pro opavské vykryl. Ve 13. minutě musel rozhodčí přerušit hru po obranném zákroku Tsykala. Ten v souboji totiž utržil tržnou ránu v obličeji. Yehor Tsykalo odešel do útrob stadionu, kde byl ošetřen. Slezané tak do 17. minuty hráli v deseti. Hra se v průběhu prvního poločasu přelévala ze strany na stranu, více šancí a nebezpečných situací si ale vytvářela domácí Slavia. Opavská obrana však veškeré náznaky soupeře dokázala odvracet. Ve 31. minutě se po centru Labíka dostal k hlavičce Hronek. Jeho zakončení ze záklonu však Číže ohrozit nemohlo. Slezský se ke svému náporu nadechnul v 37. minutě. Žádný z centrů však k brance nevedl. Ve 43. minutě měli největší šanci prvního poločasu domácí slavisté. Na Hronkův střílený centr si naběhl Tecl a dostal se ke střele. Jeho zakončení ale výborně vychytal připravený Číž.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe opavským, když v 51. minutě slavistické obraně unikal Vojtěch Hranoš, který v utkání zažil svůj debut v základní sestavě. Hranoš si střeleckou pozici vylepšil kličkou Bořilovi a zakončil. Jeho střela bohužel jen těsně minula domácí branku. O dvě minuty později svou šancí odpověděla Slavia. Střela Labíka ale naštěstí skončila jen na tyči opavské branky. V 54. minutě se do další příležitosti dostal Stanislav Tecl. Jeho hlavička ale Čížovu bránu minula. V 56. minutě se do obrovské šance dostal Rataj, který si výborně zpracoval přihrávku od Macháčka. Jeho zakončení z hranice velkého brankoviště Stejskalovu bránu minula jen o několik centimetrů. V 71. minutě se blýskl zákrokem, který zkrotil prudkou střelu střídajícího Pudila. V 75. minutě zahrávali Slezané přímý kop po faulu na Omaleho. K jeho exekuci se postavil Jan Kadlec a nekompromisní ranou k bližší tyči poslal Slezský do vedení. V nastaveném čase nabídnul Slavii rozhodčí možnost vyrovnat pomocí standardní situace. Slavia ji využila a vyrovnala tak utkání.

sdílet