Slezský z Třince veze veledůležité tři body

24. 5. 2023
Redakce
FK Fotbal Třinec
0:1 (0:0)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 81. Janoščín

ŽK: 48. Jursa, 75. Foltýn, 78. Slaninka, 86. Tandara, 90. Szewieczek - 25. Helebrand, 33. Omale

FK Fotbal Třinec

Adamuška - Brak, Foltýn, Omasta, Habusta - Hrdlička (72. Szewieczek), Jursa (72. Tandara), Slaninka, Machuča, Kania (66. Hýbl)- Gembický (89. Nieslaník)

Slezský FC Opava

Lasák - Tsykalo, Helebrand, Janoščín, Kadlec - Omale, Bílek (87. Gorčica), Šigut (90. Dostál), Kopečný, Haitl (87. Vincour) - Rataj (76. Rybička)

O P A V A - Po domácí remíze s Prostějovem vyrazili fotbalisté SFC do Třince, kde je čekal kritický duel v rámci boje o záchranu. Dlouho vyrovnané utkání rozhodnul v Třinci kapitán Jiří Janoščín ranou z přímého kopu. Opava tak udělala důležitý krok směrem k záchraně.

V 7. minutě utkání se poprvé o slovo přihlásil domácí Třinec. Kombinaci uvnitř vápna však překazil včasným návratem Omale. Ve 13. minutě dokázali Bílek s Šigutem vybojovat míč při rozehrávce Třince. a z jejich práce mohl těžit Omale, který se do míče opřel zhruba z hranice dvaceti metrů. Jeho střelu však zablokoval jeden z bránících hráčů. Následná dorážka Tsykala pak mířila jen vysoko nad bránu Adamušky. O tři minuty později výpalil, po přihrávce Kopečného, Kadlec. Jeho pokus ovšem branku Adamušky neohrozil. Ve 23. minutě se do šance dostával Třinec. Po centru Gembického již na jednoho z dobíhajících hráčů číhala volná cesta k bráně. Zakončit domácím však znemožnil Omale, který dokázal odhlavičkovat míč na rohový kop. Ve 30. minutě se opavští kombinační hrou dostali až do pokutového území třineckých. Po průnikové přihrávce se snažil zakončovat Kopečný. Ten ale v obklíčení tří obránců nedokázal přesně zamířit. V samotném závěru měli opavští výhodu standardní situace po faulu na Rataje. K její exekuci se postavil Jan Kadlec, který vyslal centr na zadní tyč. Ten však dokázala třinecká obrana odvrátit a tím skončil první poločas.

O první šanci ve druhém poločase se postarali opavští. V 52. minutě se do zakončení dostal Šigut, který však z úhlu nedokázal přesně zamířit a minul Adamuškovu bránu. O minutu později se snažili odpovědět třinečtí rychlým brejkem. Ten však překazil odkopem do zámezí Helebrand. V největší šanci utkání se následně ocitnul v 58. minutě Rataj po přihrávce Šiguta. Ten se tváří v tvář Adamuškovi snažil míč prostrčit pod padajícím brankářem domácích, který však míč za svá záda nepustil. V 63. minutě hledal Šigut ve vápně Helebranda, ten ještě míč prostrčil na lépe postaveného Kopečného. S jeho pokusem si ale dokázala obrana třineckých poradit. Opavští však pokračovali ve svém tlaku a byl to opět Kopečný, který se o pár okamžiků později dostal k další střele. Tentokrát už Adamušku překonal, ale v cestě stála levá tyč třinecké brány. O dvě minuty později se do zakončení z úrovně penaltového puntíku dostal Rataj, který míč vší silou poslal na bránu. Jeho střela ale jen málem přepůlila břevno. V této části utkání opavští prakticky nepouštěli soupeře na svou polovinu. Závary v pokutovém území domácích však obrana Třince dokázala zvládat. V 73. minutě zahrávali opavští další rohový kop, tentokrát se k němu postavil Jiří Janoščín a kroutil jej přímo do brány. Adamuška však byl pozorný a i s tímto pokusem si dokázal poradit. V 80. minutě měli opavští výhodu přímého kopu po faulu na Šiguta. K jeho exekuci se postavil Jiří Janoščín, poslal jej nechytatelně do horního rohu třinecké brány a Slezský vedl. V 85. minutě se do zakončení po individuální akci dostal Bílek. Jeho střelu na vzdálenější tyč ale dokázal Adamuška vyrazit na roh. Více se již v utkání nestalo a Slezský si tak z Třince odvezl důležité tři body.


sdílet