Slezský si v prvním domácím utkání poradil s Varnsdorfem

Branky: 58. Kadlec

ŽK: 34. Omale, 55. Ondráček - 31. Ambler, 32. Michal, 72. Hodek

Richter - Kadlec, Janoščín, Helebrand, Kopečný - Haitl (85. Vincour), Omale (34. Rataj), Ondráček, Blecha, Hýbl (70. Višňa, 85. Whiffen) - Velička (70. Ščudla)

Vaňák - Ambler (76. Zálešák), Kříž (64. Firbacher), Samko, Švanda - Stránský, Gembický (64. Rudnytskyy), Michal, Hodek, Kubista - Kouřil

O P A V A - V prvním domácím utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si Slezský dokázal poradit s Varnsdorfem 1:0 díky brance Jana Kadlece.

První šanci zápasu si vypracoval Varnsdorf. Ve čtvrté minutě tak musel Richter vytáhnout svůj první zákrok proti střele z hranice šestnáctky. Ve 14. minutě si opavští vypracovali příležitost v podobě standardní situace po faulu na Haitla. Exekuce přímého kopu se ujal Filip Blecha, který poslal míč přímo na bránu. Jeho střela však jen o pár centimetrů minula Vaňákovu bránu. Ve 21. minutě se do šance dostal Velička. Ten zakončoval bez přípravy po centru Kadlece. Jeden z obránců však stačil jeho střelu zblokovat. Ve 30. minutě se ze střední vzdálenosti napřáhnul Haitl. Jeho střela však jen proletěla kolem pravé tyče. O tři minuty zahrával Slezský další přímý kop. Tentokrát se ho ujal Jiří Janoščín. Střela, kterou vyslal, však skončila nad bránou Vaňáka. Ve 37. minutě si Varnsdorf vypracoval další příležitost ke vstřelení branky. Střela jednoho z hráčů však skončila vedle opavské brány. Ve 43. minutě se mohl prosadit nově příchozí Rataj. Jeho hlavička však nakonec postrádala gólové parametry.

Do druhého poločasu vstoupili lépe opavští, kteří si v prvních deseti minutách vytvořili několik slibných příležitostí. Žádnou z nich však nedokázali dotáhnout až do konce. Opavští se dokázali konečně prosadit v 58. minutě. Jan Kadlec napřáhl z pravé strany a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Slezský se tak ujal vedení 1:0. O minutu později se Kadlec napřáhl znovu. Tentokrát už byl Vaňák na jeho pokus připraven. V následujících dvaceti minutách se hra vyrovnala. Oba týmy se střídaly v náznacích svých šancí. Obrany obou celků však držely soupeřovy střelce na uzdě. V 83. minutě si opavští po faulu na Kadlece vypracovali standardní situaci. Tu zahrál Ondráček centrem přímo na bránu. Na jeho spoluhráče to byl však až příliš dlouhý balón. V 87. minutě se po rohovém kopu Ondráčka mohl hlavou prosadit Helebrand. Ten však bránu přestřelil. Odpovědět mohl Michal střelou ze střední vzdálenosti. Richter se však za střelou jen podíval, jelikož mířila jen na tribunu za jeho bránou. V nastaveném čase se Varnsdorf nadechoval k závěrečnému náporu. Opavská obrana však odolala.