Slezský zvítězil v Kroměříži

19. 8. 2023
Redakce
SK HS Kroměříž
0:1 (0:1)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 31. Blecha

ŽK: 23. Matoušek, 45. Jeleček, 73. Matoušek, 77. Zavadil - 16. Yahaya, 66. Blecha, 76. Kopečný, 77. Hýbl

ČK: 73. Matoušek

SK HS Kroměříž

Dostál - Zavadil, Tiahlo, Cupák, Houser (46. Dočkal), Matoušek, Jeleček (72. Červenka), Jaroň (46. Charles), Fulnek (78. Stoklásek), Kudela, Chwaszcz (72. Machálek)

Slezský FC Opava

Richter - Kopečný, Helebrand, Vincour (79. Vaněček), Hýbl - Janoščín, Blecha, Ondráček, Ščudla (89. Dostál), Omale (71. Haitl) - Yahaya (71. Rataj)

O P A V A - Čekání na první venkovní body je u konce. Slezský v Kroměříži na domácí dokázal vyzrát a zvítězit brankou Filipa Blechy.

Utkání ve velkém horku se začalo v opatrném rytmu. Ani jeden z aktérů zápasu se nechtěl dopustit chyby a tak vypadal také obraz hry v prvních dvaceti minutách. Tuto pasáž hry rozčísnul ve 26. minutě Adam Ščudla, který si na zadní tyči našel centr Kopečného a z první se snažil procedit míč skrz Dostála. Ten byl však proti a uhájil tak remízový stav pro svůj tým. O pět minut později již kapituloval, když nestačil na ránu Filipa Blechy z levé strany, která letěla přímo pod břevno. Dostál si na ní sice dokázal sáhnout, brance však zabránit nedokázal. Opavští se tak ujali vedení, které také do konce první půle uhájili. Kroměříž sice dále hrozila ze svých nebezpečných brejků, ale s těmi si opavská obrana dokázala, také díky četným nepřesnostem, poradit. Po prvním poločase tak Slezský odcházel do kabin za vedení 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe opavští, když si udržovali svou herní převahu. Z té v 60. minutě vyplynula střela Yahayy, kterou však Dostál dokázal zneškodnit. Kroměříž se do nebezpečných situací dostávala jen po standardních situacích. S těmi si však opavská obrana dokázala poradit. Obraz utkání změnila druhá žlutá karta Matouška ze 75. minuty, po které byl také vyloučen. V 80. minutě po další standardní situaci už musel zasahovat Richter. Střelu z dálky však dokázal bezpečně pokrýt. V závěrečných minutách se do přečíslení dva na jednoho dostali Kopečný s Blechou. První zmiňovaný se rozhodl pro individuální zakončení, jenže jeho střela jen orazítkovala břevno kroměřížské brány. Slezský tak uhájil vítězství 1:0.

sdílet