Slezský zdolal Duklu gólem Vaněčka

15. 9. 2023
Redakce
Slezský FC Opava
1:0 (0:0)
FK Dukla Praha

Statistiky

Branky: 48. Vaněček

ŽK: 54. Hýbl, 77. Rezek - 40. Hašek, 50. Barac, 78. Kozel

Slezský FC Opava

Richter - Hýbl, Janoščín, Vincour, Kopečný - Blecha, Omale, Málek, Rataj (70. Rezek), Ondráček (70. Ščudla)- Vaněček (70. Yahaya)

FK Dukla Praha

Šťovíček - Barac, Douděra (67. Špatenka), Hašek, Hrubeš (67. Holiš), Jeřábek, Kozel, Matějka, Moulis (60. Červenka), Ullman, Zeronik (60. Šeberle)

O P A V A - Slezský dokázal na Duklu vyzrát gólem Davida Vaněčka ze 48. minuty. Po reprezentační přestávce tak opavští začali vítězně.

Začátek utkání patřil opavským, kteří si vytvořili dvě šance hned v prvních minutách. Nejdříve se do šance dral Rataj, kterého však ustrážila obrana Dukly. O chvíli později se už ke střele dostal Vaněček, ale jeho zakončení předcházelo ofsajdové postavení. V 17. minutě se Slezský prokombinoval až k zakončení, když Hýbl prudkou ranou prověřil Šťovíčka v bráně. Tomu sice míč vypadnul, ale stihl ho znovu ukrýt ve svých dlaních před dobíhajícím Ondráčkem. O pět minut později zahrával Blecha standardní situaci. Míč zakroutil až na zadní tyč, kde si zabíhal Janoščín a jeho zakončení bylo z kategorie nebezpečných. Šťovíček si s ním však dokázal poradit a odrazit míč na rohový kop. Pražané však nechtěli dát svou kůži lacně. Ve 29. minutě mohl zahrozit Zeronik, kterého hledal nahrávkou před bránu Moulis. Richter byl však pozorný a dokázal včas míč skrýt v rukavicích. Hosté mohli jít do vedení ve 42. minutě. Kapitán Pražanů Moulis sice pálil z ostrého úhlu, přesto dokázal překonat opavského gólmana Richtra. Toho ovšem na brankové čáře obranným zákrokem zastoupil obránce Kopečný, jenž zabránil jistému gólu.

Po změně stran se taktovky ujali opět domácí. Nejprve ve 47. minutě vyslal výbornou střelu z přímého kopu Janoščín, ale Šťovíček ji dokázal vyrazit na rohový kop. Na ten si však nejvýše vyskočil David Vaněček a umístil míč přímo k levé tyči, kde neměl brankář Dukly šanci dosáhnout. Hra se pak dále přelévala ze strany na stranu, ale byli to opavští, kteří měli balón více na kopačkách. V 65. minutě se však ke slovu přihlásila opět Dukla. Ke Kozlovi se v 65. minutě odrazil míč ve vápně a ten vypálil tvrdou ránu. V cestě mu však stál pohotový Richter. O minutu později bylo v obraně Slezanů zase horko. Centr z pravé strany si ve vápně našel Matějka a hlavou orazítkoval břevno Richterovy brány. V 82. minutě do úniku vyslal Ščudlu přesným pasem do běhu Marzuq. Ščudla dokázal přejít přes obránce a ve vápně hledal dobíhajícího Rezka. Obrana Dukly se však stihla vrátit včas a přihrávku zblokovala na roh. Ščudla se do stejné pozice ve vápně dostal o dvě minuty později. Tentokrát už obranu přihrávkou překonal, ale jeho přihrávka adresáta nenalezla. V 87. minutě uniklo duo Rezek, Málek. Rezek vybídl ke skórování Málka, ale tomu v cestě stál výborný Šťovíček.


sdílet