Report ze zápasu VLA vs. OPA (1:1)

23. 9. 2023
FC Sellier & Bellot Vlašim
1:1 (0:1)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 69. Šubert - 16. Blecha ŽK: 64. Musil - 45. Helebrand, 45. Rezek, 64. Málek

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vágner - Lacík (75. Badu Dankwah), Heppner, Sanneh, Šubert, Breda, Šmiga (75. Biegon), Singhateh, Nogha, Labík, Kričfaluši

Slezský FC Opava

Richter - Kopečný, Janoščín, Helebrand, Hýbl - Blecha, Omale, Ondráček (77. Rataj), Rezek (59. Yahaya), Málek (87. Kadlec) - Vaněček (59. Ščudla)

Do utkání ve Vlašimi lépe vstoupili opavští, kteří byli pohybově aktivnější. Těžit z převahy mohl Rezek, který se dostal do úniku. Jeho zakončení pod tlakem dobíhajícího obránce však postrádalo potřebnou přesnost. Úspěch Slezané slavili až v 16. minutě, kdy centr z pravé strany našel dobře postaveného Blechu. Ten se s míčem moc nerozmýšlel a poslal jej z první na vzdálenější tyč Vágnerovy brány. Opavští pokračovali ve svém náporu, ale další brankovou příležitost si vytvořit nedokázali. A tak byli na tahu domácí. Po centru Lacíka z pravé strany zakončoval hlavou na zadní tyči Singhateh, jeho prudká hlavička mířila přímo na Richtera, který ji dokázal skvostným reflexem vyrazit na rohový kop. V úplném závěru nastaveného času se do úniku dostal Rezek, kterého nevybíravým skluzem poslal k zemi jeden z domácích. Na základě tohoto zákroku se účet žlutých karet poněkud rozšířil, jelikož se na hřišti strhla vášnivá rozmíška.

Druhý poločas byl o poznání vyrovnanější. Domácí se herně zvedli a dostávali se do nebezpečných situací. Opavská obrana se nepoučila z několika náznaků a v 69. minutě kapitulovala. Z levé strany Vlašimi přiletěl do vápna polovysoký centr, na který naběhl Šubert a jemnou tečí dokázal překonat brankáře Richtera. Opavští nicméně stále pokračovali v obléhání vlašimské obrany. K výraznějšímu ohrožení však scházela lepší finální přihrávka. V 84. minutě mohlo být ještě hůř. Vlašim se dostal do brejku a také k zakončení. Střelu jednoho z útočících však lapil dobrým zákrokem Richter. V 87. minutě našel Kopečný ve vápně Rataje. Ten svou hlavičku však do brány neumístil.

sdílet