Branky: 10. Metsoko (pen.) – 6. Ščudla, 12. Velička, 69. Blecha (p.)

ŽK: 36. F. Štěpánek, 55. Musa, 68. Ab. Sylla – 9. Kopečný, 43. Vaněček, 58. Kadlec

MFK Vyškov

Stejskal – Ilko (46. Vintr), F. Štěpánek, Musa, Ab. Sylla – Souaré, Mafwenta – Eneme (84. Coulibaly) , Bayo (46. Kanakimana), Diallo – Metsoko

Číž – Janoščín, Helebrand (46. Vincour), Kadlec – Málek, Rataj (77. Omale), Blecha, Kopečný, Ščudla (77. Rezek) – Velička (63. Ondráček), Vaněček

V rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali opavští fotbalisté do Drnovic na hřiště lídra tabulky z Vyškova. Na půdě neoblíbeného soupeře se dokázali hned třikrát prosadit a do Opavy si tak odvézt všechny body.

Úvod utkání nabídnul strhující podívanou, kdy se skóre v úvodních dvanácti minutách měnilo hned třikrát. Nejprve si v 6. minutě našel centr Kopečného ve vápně Ščudla a nedal Stejskalovi nejmenší šanci, 1:0. O dvě minuty později rozhodčí viděl ruku v pokutovém území Opavy a Metsoko se ujal pokutového kopu. Číže poslal na druhou stranu a vyrovnal tak na 1:1. Poslední slovo však měli opavští, když Velička nejrychleji zareagoval na propadlý balón a svou premiérovou trefou ve žlutomodrém dresu a zároveň také prvním gólem ve druhé lize poslal opavské opět do vedení. Gólostroj utkání se však dále poněkud zadrhunl a diváci v Drnovicích byli svědky bojovného poločasu, který se odehrával především ve středu hřiště. Aktivnější na míči však byli domácí vyškovští fotbalisté. Rozruch vzbudilo až Bayo svými nůžkami ve 22. minutě. Ty se však neujali. Byli to tak opavští, kteří mohli ve 39. minutě přidat další branku. Ščudla se skvěle uvolnil a vyhrál běžecký souboj se svým obráncem na lajně. Jeho centr však byl o něco delší, a tak se Vaněček k zakončení nedostal. Po prvním poločase tak opavští odcházeli do kabin za příznivého stavu 2:1.

V úvodu druhého poločasu byli více na míči domácí, nicméně do výraznější šance se nedostali. Z brejku naopak mohl zahrozit Vaněček, ale domácí obránci ho zdvojili a nepustili ho tak do šance. I nadále pak byli domácí aktivnější, opavští fotbalisté ale vyškovské fotbalisty do vážnějších příležitostí nepouštěli a sami se snažili hrozit z rychlých přechodů do útoku. Z jednoho takové pak v 68. vyprodukovali penaltu, kterou bezpečně proměnil Blecha a poslal tak Slezský do dvoubrankového vedení. Hned o chvíli později pak opavští znovu zahrozili, ale na dobrý centr z pravé strany David Vaněček nedosáhl. První střelecký pokus vyškovských fotbalistů, který mířil přímo na bránu, příšel až v 79. minutě, nicméně Číž si s touto střelou poradil a vyrazil ji na roh. V 85. minutě pak vyškovští fotbalisté hostující obraně pořádně zatopili, když do šestnáctky poslali hned několik centrů za sebou, nicméně gól z těchto možností nevytěžili. Do konce utkání pak již větší šance k vidění nebyly a Slezský si tak odvezl z Drnovic všechny body