2:1 (0:1)

Branky: 74. Juritka, 85. Večeřa – 33. Rezek

Sváček – Toman, Šural (68. Endl), Gyamfi, Granečný – Martinek, Hamza – Smejkal, Pachlopník, Kronus – Alijagić

Číž (46. Richter) – Kopečný, Hýbl, Janoščín, Kadlec (70. Ščudla) – Málek, Blecha – Rezek (70. Sochor), Ondráček (63. Ligač), Šrek (46. Wehowský) – Velička (63. Chládek)

Přátelské utkání se Zbrojovkou vyznělo lépe pro domácí fotbalisty. Slezský v zápase vyzkoušel všechnny nominované dorostence i testovaného nigerijského záložníka.

Do utkání hraného na umělé trávě v brněnském fotbalovém centru vstoupili lépe opavští fotbalisté. Slezané hrozili především z křídelních prostor, kde byli nebezpečí zejména po centrech z krajů hřiště. Z jedné takové akce mohl hrozit Hýbl. Jeho dobrý centr po kombinaci s Kadlecem však odhlavičkoval jeden z bránících hráčů na rohový kop. Zbrojovka v průběhu prvního poločasu hrozila především z protiútoků, kde těžila ze své dobré přechodové fáze. Opavská obrana však držela pevně a nepovolila Zbrojovce žádnou výraznější šanci. Ve 33. minutě si opavští vypracovali již třetí rohový kop, který se dostal až k Rezkovi, který se na hranici velkého brankoviště dokázal uvolnit efektní kličkou a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. V závěru poločasu se do míče ještě opřel Hýbl, ale jeho zakončení k brance nevedl.

Do druhého poločasu nahradil premianta Šreka Wehowský a Číže v bráně vyměnil Adam Richter. Wehowský se hned v 51. minutě dostal do zajímavé příležitosti, kdy se stříleným centrem snažil najít někoho na zadní tyči. Jeho míč však byl na nabíhající hráče až příliš rychlý. O deset minut později Wehowský dostal míč na pravé křídlo a diagonálně ho skvěle předložil do šance Babajidemu, testovaný Nigerijec ovšem tváří v tvář Sváčkovi bránu minul. V 67. minutě se do úniku dostal Rezek. Na svou akci z prvního poločasu však navázat nedokázal. Po neproměněných šancích tak přišel trest. Juritka v 74. minutě dokázal přehodit Richtera a srovnal skóre utkání. Opavští pokračovali v rotaci hráčů, kdy se na hřiště dostali všichni dorostenci, kteří jsou součástí týmu v prosincovém tréninkovém bloku. Mladíci dokázali s Brnem držet krok, ale na individuální akci Večeři z konce utkání byli krátcí. Slezský tak s Brnem padl 1:2.