Po výhře nad Jihlavou končíme letošní sezónu na šestém místě

25. 5. 2024
Redakce
Slezský FC Opava
4:1 (1:1)
FC Vysočina Jihlava

Statistiky

Branky: 43. Marzuq, 52. Helebrand, 59. Blecha - 28. Šancl

ŽK: 62. Marzuq, 71. Hýbl - 32. Franěk, 39. Šancl, 41. Pešek, 89. Chytrý

Slezský FC Opava

Richter – Kopečný (C), Pejša, Helebrand, Hýbl – Omale (85. Whiffen), Blecha, Haitl (76. Wehovský), Rataj (21. Rezek), Ondráček (85. Šrek) – Marzuq (76. Velička)

FC Vysočina Jihlava

Mastný – Chytrý, Vedral (C), Sládek, Svoboda – Pešek, Tureček – Křehlík (80. Miška), Šancl (80. Araujo-Wilson), Ogiomade (64. Záhradník) – Franěk

V posledním kole letošního ročníku FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání s Jihlavou a se sezónou se loučíme vítězně.

Na první šanci utkání jsme nemuseli čekat ani minutu, když k dalekonosné ráně natáhl Blecha. Trajektorie jeho střely byla sice zajímavá, ale míč nakonec skončil pouze na tyči Mastného branky. Ve třetí minutě se do nebezpečného útoku dostala i Jihlava. Na levé straně si našel míč Franěk a zatáhl jej po lajně, následný centr před bránu už však nebyl přesný a proletěl pouze do zámezí. Ke střele se, po dlouhém autu do šestnáctky, tlačili hosté z Jihlavy avšak hlavička Sládka postrádala razanci a Richter jí tak bez problému posbíral do koše. Ve 14. minutě musela domácí obrana hasit další nebezpečnou situaci ve svém pokutovém území, když na poslední chvílí zblokoval Helebrand pokus Šancla na roh. Kopečný našel dlouhým nákopem ve vápně volného Marzuqa, který měl spoustu času vypálit. Opavský útočník vsadil na razanci, ale z velmi dobré pozice minul bránu Jihlavy. Ve 24. minutě muselo být utkání z důvodu bouřky a vydatného deště přerušeno. Po necelých patnácti minutách nucené pauzy zahájil rozhodčí Batík hru. Hosté jdou ze své první vážnější příležitosti do vedení. Šancl vybojoval před opavskou šestnáctkou balon, nebojácně se prodral skrz několik domácích hráčů a následně píchnul míč kolem brankáře Richtra přesně k tyči. Propadlý balón ze standardní situace si našel v hostující šestnáctce Kopečný. Jeho zakončení však mířilo vysoko nad. K další domácí střele se dostal Rezek, který dostal přihrávku do běhu, prošel s míčem u nohy do vápna, ale pak poslal míč pouze vedle brány. Opavští si svou vyrovnávací branku schovávali na samotný závěr prvního poločasu. Na centr Hýbla si naskočil Marzuq a hlavičkou šťastně přehodil brankáře Mastného, který ač se snažil sebevíc, tak na míč nedosáhl.

První příležitost v druhém poločase si vypracovala Jihlava. Po úniku Ogiomadeho z levé strany dostal Chytrý míč pěkně proti noze, ale z dobré pozice vypálil vysoko nad bránu domácích. Do rychlého protitútoku se hnali domácí. Rezek hledal ve vápně Marzuqa, ale ten zapomněl míč za sebou. Hned v úvodu druhého poločasu otáčí domácí tým skóre. Kopečný poslal před bránu prudký centr, který zblízka uklidil do brány Helebrand. Jen pár minut trvalo jednobrankové vedení Opavy. Domácí Blecha dokázal využit chyby v hostující rozehrávce, když získal na kraji vápna míč a elegantním obloučkem přeloboval vyběhnuvšího gólmana. Po signálu z rohového kopu se dostal k zakončení hostující Pešek, jeho střela zpoza šestnáctky však byla sražená jen na další roh. Od čtvrté branky v zápase sledujeme spíše boj o střed pole. V 79. minutě natáhl, po přituknutí Omaleho, ke střele z hranice pokutového území Rezek, jeho rána však prosvištěla nad břevnem jihlavské branky. Chvíli na to se do šance dostali i jihlavští. Domácí brankář Richter byl ale proti a vytáhl parádní zákrok na brankové čáře, kdy po skrumáži před bránou vyrazil dorážku jednoho z jihlavských hráčů na roh. Slezané přidávají čtvrtý zásah- O ten se postaral střídající Velička, kterému míč před bránu jako na zlatém podnose naservíroval Filip Blecha. Zajímavou standardku těsně na hranici vápna získal pro Slezský záložník Rezek. Následný centr Blechy si našel na zadní tyči kapitán Kopečný, svou hlavičkou však bránu pouze přestřelil.sdílet