Branky: - 44. Kuchta, 80. Olatunji

ŽK: 57. Hýbl, 84. Janoščín - 82. Zelený, 84. Haraslín

Richter - Hýbl (87. Kadlec), Janoščín, Srubek, Kopečný - Rataj (81. Přichystal), Helebrand, Omale, Málek (72. Blecha), Rezek (81. Haitl) - Ondráček (72. Marzuq)

Vorel - Preciado (72. Wiesner), Solbakken (72. Kairinen), Kuchta (68. Olatunji), Tuci (81. Ševčík), Birmančevič (68. Haraslín), Sadílek, Panák, Zelený, Ryneš, Vitík

Opavský tým nestačil v semifinálovém utkání MOL Cupu na Spartu, když ve skvělé divácké kulise svému soupeři podlehl 0:2.

V úvodu utkání dokázala Sparta zatlačit domácí mužstvo a zásluhou několika rohových kopů si vytvořit i menší tlak. Ten však zatím k žádné vážnější situaci před opavskou brankou nevedl. Hosté si svou trpělivou kombinací vytvořili svou první šanci v podobě přímého volného kopu z hranice šestnáctky. S naskytnutou možností však naložil hostující bek Ryneš prachbídně, když poslal svou střelu pouze do dobře postavené zdi. Z následného protiútoku se k první střele domácích dostal Ondráček, který si navedl míč z levé strany na střed a pokusil se o obstřel na vzdálenější tyč. Pokus opavského útočníka však Vorlovi moc vrásek nepřidělal. Sparta se ve 22. minutě chvíli radovala ze vstřelené branky, avšak radost jí nakonec zkazil zásah videa, který se vrátil k faulu na domácího Málka na hranici pokutového území Sparty. Z gólu Sparty tak nakonec byla zajímavá standardní situace pro opavské fotbalisty. Míč si postavil sám faulovaný Málek, který ranou na přední tyč donutil brankáře Vorla k dalšímu zákroku. Většina nebezpečných útoků Opavy jde přes levou stranu hřiště, na které se teď pro změnu objevil Rataj a po kombinaci s Hýblem dostal do vápna hostů nebezpečný centr. Míč se odrazil na hranici šestnáctky, kde byl připravený pohotový Omale. Ten ale svůj pokus pouze otřel o jednoho z bránících hráčů Sparty a vytěžil pro svůj tým rohový kop. Hosté z Prahy se v posledních minutách prvního poločasu probudili a navázali na aktivní začátek utkání. Nejprve se ke střele uvnitř šestnáctky dostal Ryneš. Jeho pokus však byl zblokován obětavým skluzem Rataje. Následný centr do vápna pak dokázal domácí brankář Richter odklidit před připraveným Preciadem. Krásnou kombinací ve středu hřiště dokázala Sparta rozebrat domácí obranu a uvolnit na levé straně hřiště Ryneše. Ten poté poslal do domácí šestnáctky přesný centr na nikým nehlídaného Kuchtu, který neměl s jeho zakončením sebemenší problém a poslal tak Spartu na konci první poloviny do vedení.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Hned na začátku zahrozil pohotovou střelou z otočky Albánec Tuci, jeho pokus byl však tečovaný na roh. Chvilku na to poslal Birmančevič nebezpečný centr do vápna domácích. Míč si ve výskoku našel Sadílek, který ale poslal míč pouze do rukavic připraveného Richtera. K nebezpečné ráně zpoza šestnáctky natáhl v 63. minutě hostující Birmančevič, jeho projektil však těsně minul branku domácích. Richter teď musel proti střele Tuciho na zadní tyč vytáhnout skvělý zákrok. Jen jeho zásluhou tak skončil míč pouze na rohovém kopu. Nedorozumění v hostující defenzivě mohl využít střídající Marzuq. Nigerijský útočník si našel na hranici šestnáctky odražený míč a dobrým prvním dotykem si jej posunul do dobré střelecké pozice. Svou přízemní střelu však bohužel nasměřoval pouze do tyče Vorlovi svatyně. V 81. minutě vstřelila Sparta svou druhou branku utkání. Tuciho přihrávku za obranu dokázal zužitkovat nabíhající Olatunji, který poslal míč do odkryté brány podél vyběhnuvšího Richtera. Svou druhou branku v utkání mohl vstřelit hostující útočník Olatunji, který se hnal sám na branku Richtera. Na poslední chvíli se mu však do rány vrhnul Srubek, který míč srazil mimo tři tyče. V samotném závěru utkání měl možnost alespoň snížit konečné skóre střídající Přichystal. Svou střelu z hranice penalty však poslal hodně vedle hostující branky. V utkání se skvělou atmosférou tak nakonec Slezský podlehl favoritovi 0:2.