oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
SFC Opava - Táborsko 1:1

Opava zahazovala šance

16.04.2016, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
O P A V A - Na zahozené šance doplatili opavští fotbalisté v sobotním zápase s Táborskem. Slezané jich zahodili nespočet. Výsledkem této mizerné produktivity byla remíza 1:1, sedmá v řadě.
23.kolo, sobota 16.4.2016, 19:00
SFC Opava SFC Opava
1:1
Táborsko Táborsko
Vašek – Pospěch, Žídek, Simerský, Matěj Hrabina (79. Čelůstka) – Grussmann, Jursa, Schaffartzik (55. Jurečka) – Mozol – Kuzmanovič, Přichystal. Trenér: Jan Baránek.
 
 
Branky:76. Jursa - 22. Sladký. Rozhodčí: Berka – Černý, Boček. ŽK: Matěj Hrabina, Žídek – Valenta, Presl, Juroška. ČK. 65. Valenta. Diváků: 1 526.
+15+15+15

Trenér Jan Baránek postrádal nemocného Mrázka, ale už mohl nasadit Kuzmanoviče, který v Sokolově stál kvůli karetnímu trestu. Domácí celek z první větší šance trefil tyč. To Jihočeši byli produktivnější. Po standardní situaci zahrané od lajny se trefil Sladký. Domácí do přestávky ještě jednou trefil tyč a to Pospěchem, Grussmanna vychytal Toma, který během celého utkání předváděl velké výkony.

Po přestávce domácí svého protivníka přitlačili, navíc po vyloučení Valenty hráli přesilovku. K vidění byla celá řada šancí. Tu největší měl Přichystal, kterého na čáře vylapal skvělý Toma, Kuzmanovič pálil po pěkné akci Grussmanna s Přichystalem těsně vedle. Jurečka dal dokonce i branku, ta ale nebyla uznána. Slezané nakonec gól dali, když se trefil po centru Žídka Jursa. Opava měla převahu až do posledních vteřin, skvělého Tomu ale nepřekonala.

„Kluci bojovali, to jim nemohu upřít, ale doplatili jsme na špatnou koncovku. Ta nás trápí delší dobu. Sice jsme po sedmé v řadě neprohráli, avšak tolik remíz mi vadí,“ řekl trenér Opavy Jan Baránek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies