Tým SFC Opava U13 zvítězil přesvědčivě na hřišti Bílovce, i když jeho vstup do střetnutí nebyl ideální.

A: Vyklický, Bolacký, Anděl, Bitomský, Fusek, Kovalčík, Souček, Veselý, Fadrný, Manderla, Kostera.
B: Škuta, Bartusek, Dostál, Vrána, Bosák, Koschatzký, Blažej, Červeňák, Šimeček, Štibraný.

Branky SFC: Veselý 4, Souček 3, Červeňák 3, Bitomský, Bosák, Šimeček, Vrána.
Přihrávky: Koschatzký 2, Souček 2, Šimeček 2, Bitomský, Červeňák, Kostera, Veselý, Vyklický.
Hvězdy utkání: Daniel Kostera, Martin Kovalčík, Filip Souček.

Výsledky: SFC Opava A – Bílovec A 3:3, SFC Opava B – Bílovec B 1:0, SFC Opava A – Bílovec B 5:0, SFC Opava B – Bílovec A 5:1.

Ohlasy trenérů

Jan Hruška, trenér SFC Opava U13: V prvních poločasech se nám tolik nedařilo, hlavně díky aktivní hře soupeře. Dokonce jsem musel sáhnout až k výměně celé obranné trojice v jedné polovině, což se snad v této sezoně ještě nestalo. V osmé minutě jsme totiž po nedisciplinovanosti a hrubých individuálních chybách prohrávali už 3:0.

Naopak musím vyzdvihnout výkony všech příchozích, protože hra se okamžitě změnila, začali jsme si vytvářet šance a do poločasu stihli vyrovnat na 3:3. Zejména Daniel Kostera, který nastoupil neobvykle na pozici levého obránce, odehrál vynikající utkání.

V druhých poločasech jsme už ale kontrolovali hru a zaslouženě zvítězili. Vyzdvihl bych ještě dva hráče, a to Filipa Součka s Martinem Kovalčíkem. Za zmínku ještě stojí, že tito dva hráči doplnění o Vítka Veselého, Tomáše Koschatzkého a Honzu Vyklického jedou v příštím týdnu do Svitav reprezentovat Moravskoslezský kraj v republikovém finále krajských fotbalových výběrů jednotlivých krajů. Přeji jim proto mnoho úspěchů a kdyby si přivezli i medaili, bylo by to krásné vyvrcholení jejich věku mladšího žactva.