Slovácko
Šumperk - SFC Opava B 1:3

Béčko veze tři body z Šumperka, výhru režíroval dvougólový Továrek

07.05.2014, autor Redakce
Š U M P E R K, O P A V A - Rezerva Slezského FC zamířila na půdu posledního Šumperka, ze které si odvezla všechny tři body. Opavští šli v první půli do vedení díky trefě Továrka. Ten přidal po změně stran i druhý gól, a i když domácí snížili, poslední slovo měl Jurečka, který upravil na konečných 3:1 pro Opavu.
17.kolo, středa 7.5.2014, 16:30
Šumperk Šumperk
1:3
Opava B Opava B

Štencel – Drexler (80. Pfleger), Švec, Hrabina (46. Žídek), Můčka – Demel, Schneider, Kuzník, Němec (84. Kužel) – Továrek, Jurečka

Branky: 78. Reichel – 31. a 67. Továrek, 88. Jurečka

Opavští začali opatrně a byl to, Šumperk, kdo si vytvořil první zajímavé střelecké příležitosti. Do vedení však šel paradoxně Slezský FC, když se po půlhodině hry snesl dlouhý nákop na hlavu Továrka, který otevřel skóre středečního utkání.

Od té doby hrozilo převážně opavského béčko. Po hlavičce aktivního Továrka musel situaci na brankové čáře hasit až jeden z domácích beků. Můčkovu ránu vyrazil domácí gólman mimo, a se svým zakončením hlavou neuspěl v závěru prvního poločasu ani stoper Švec.

Druhý poločas odstartoval lépe Šumperk. Parádní střelou z voleje se prezentoval Váňa, Reichelovu ránu zlikvidoval Štencel a následně ještě po velkém závaru pálili domácí z osmi metrů nad opavskou branku, a tak se skóre měnilo na opačné straně.

Běžela 67. minuta, když Kuzník prostrčil balon Továrkovi, ten tváří tvář Kreizlovi zachoval chladnou hlavu a zvýšil na 2:0 pro rezervu Slezského FC. Pak Schneider lobem vyslal dopředu Jurečku, ale před ním gólman včasně vyběhl, a z dobře vyhlížející šance vytěžili Opavští jen roh.

V 78. minutě se dobře hrající Šumperští dočkali snížení, když Reichel vsítil hlavičkou kontaktní gól. Kdo si myslel, že domácí se poženou za vyrovnáním, ten se mýlil. Více šancí měla Opava. Nejprve břevno orazítkoval agilní Továrek a dvě minuty před koncem se po pohledné akci Demela prosadil i druhý útočník Jurečka. Slezané tak zvítězili podruhé v řadě, tentokrát 3:1.

Ohlasy trenérů

Jan Hruška starší (trenér SFC Opava B): „Jeli jsme si pro vítězství a tento cíl jsme splnili. Po vlažném začátku jsme byli aktivnější. Soupeř hrozil jen z nakopávaných míčů, které se nám dařilo odvracet. Ve druhé půli jsme Šumperk pustili do několika šancí, ale podržel nás Štencel. I když pak domácí snížili, kontrolovali jsme hru a z brejku vstřelili třetí branku. Naše vítězství je zasloužené.“