SFC Opava
Ženská reprezentace: ČR - Estonsko 6:0

Nároďák žen v Opavě exceloval. Estonsku nadělil šestku

26.04.2014, autor Redakce | Foto: Deník/František Géla
O P A V A – Ženské fotbalové reprezentaci prostředí opavského stadionu náramně svědčilo. České reprezentantky kvalifikační zápas o postup na mistrovství světa 2015 v Kanadě s Estonskem zvládly na jedničku a své soupeřky porazily jednoznačně v poměru 6:0.
kval., sobota 26.4.2014, 16:00
Repre ženy Repre ženy
6:0
Estonsko Estonsko
Bednaříková – Odehnalová, Pincová, Čulová, Vyštejnová – L. Martínková (61. Bartoňová), I. Martínková (78. Chlastáková), Cahynová, Svitková – Krejčíříková, Kožárová (71. Necidová).

Laarová – Jaadlaová, Emajõevá, Raadiková, Zlidnisová – Õunpuuová – Palmaruová (55. Kallasová), Trutsiová (68. Roopsová) – Kubassovová (75. Bannikovová), Aarnaová, Loová.

Branky: 3. Kožárová, 12. Cahynová, 24. a 42. Krejčiříková, 26. I. Martínková, 72. Svitková.
Rozhodčí: Lampadariou – Koutsoumpou, Foskolou.
ŽK: Cahynová (CZE).
Diváci: 641

Hráčky pod vedením trenéra Stanislava Krejčíka začaly výborně, když už po třech minutách otevřela skóre fantastickou ranou pod břevno Kožárová. Neuběhlo ani deset minut a průběžný stav se měnil znovu. Rychlonohá Čulová poslala míč před bránu na Krejčiříkovou, ta sice ani nadvakrát neprostřelila trojblok bránících Estonek. Pak se však balon odrazil k Cahynové, která jej ranou bez přípravy poslala nekompromisně do sítě – 2:0.

Estonská obrana si na čas vydechla, ale pak následovaly dvě slepené branky českých reprezentantek. Ve 24. minutě se odražený míč po rohovém kopu dostal ke Krejčiříkové, jež měla před sebou po pádu gólmanky Laarové tři Estonky suplující brankářku na brankové čáře. Šikovná česká útočnice se ale trefila náramně a bylo to o tři góly. Dvě minuty nato navíc roh Svitkové dorazila z bezprostřední blízkosti do brány Irena Martínková.

Český výběr své soupeřky válcoval a v závěru prvního poločasu ještě malou domů estonské hráčky vystihla Krejčiříková a pohotovým skluzem před gólmankou procpala balon do brány – 5:0.

Po změně stran Češky kontrolovaly svůj náskok a nikam nespěchaly. Gólových příležitostí také rapidně ubylo, ale pak přišla na řadu 72. minuta, kdy z necelých čtyřiceti metrů napřáhla Svitková a její fanstastický projektil se zastavil až v levém horním růžku estonské svatyně. Diváci nadšením aplaudovali.

V závěru utkání mohly svěřenkyně trenéra Stanislava Krejčíka přidat sedmý zásah, ke kterému měla nejblíž na konci zápasu znovu Svitková, ale Laarová vytěsnila její ránu s pomocí tyče až na roh.

Další gól již nepadl, a tak můžeme konstatovat, že český celek zvládl svou opavskou misi na jedničku s hvězdičkou.