oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Opava nezkrotila Vašíčka

21.09.2012, autor Redakce
Opavským fotbalistům se v páteční předehrávce 8. kola 2. fotbalové ligy nepodařilo udržet na uzdě znojemského kanonýra Václava Vašíčka. Ten jim jednu branku dal a navíc spoustu dalších šancí zahodil. Výraznou měrou se tak podílel na tom, že tři body zůstaly na jihu Moravy.
8.kolo, pátek 21.9.2012, 17:00
1. SC Znojmo FK 1. SC Znojmo FK
2:1
SFC Opava SFC Opava
Hrubý – Hříbek, Yonov, Avdič, Šilinger – Helísek (88. Lukáš), Lacko (77. Hnaníček), Buchta, Sukup – Okleštěk – Vašíček (87. Mandula). Trenér Leoš Kalvoda.
 
Květon – Pomp, Kostelný, Kuděla (66. Swiech), Hrabina – Partyš, Metelka (76. Wirth), Sedláček, Ficek – Mrázek, Radzinevičius (69. Schaffartzik). Trenér David Vavruška.
 
Branky: 9. Vašíček, 56. Lacko – 49. Partyš. Rozhodčí: Lerch – Hock, Arnošt. ŽK: Sukup, Okleštěk - Metelka, Radzinevičius.
Diváci: 550
+10+10+10

Trenér Slezského FC David Vavruška lehce promíchal sestavou. Oproti domácímu duelu s Bohemkou nasadil do hry Petra Pompa a také dvě nové akvizice Tomáše Mrázka s Jaroslavem Kostelným. Bohužel přišla 9. minuta, Vašíček se zbavil Kostelného a za pomocí teče otevřel skóre. Tentýž hráč pak defezivu Slezanů pořádně zaměstnával, poté byl však ve všech případech štastnějším mužem Josef Květon, V jednom případě ho ale musela zachraňovat tyč. Opava ve hře dopředu příliš nebezpečná nebyla. Jednou potencionální hrozbou pro gólmana Hrubého byly standardní situace Lumíra Sedláčka, s těmi si ale znojemský brankář poradil.

Druhý poločas začala Opava sympaticky. Po dvou minutách se snažil o rychlou střelu Mrázek, bohužel jí chyběla potřebná razance a Hrubý ji v poklidu zkrotil ve své náruči. V zápětí už ale bylo na opavské straně veselo. Ficek poslal milimetrový centr na hlavu Partyše a devětadvacetiletý odchovanec Svitávky svým druhým gólem sezóny vyrovnal na 1:1. Opticky to na hřišti vypadalo, že se Opavští začínají zvedat, jenomže opak byl pravdou. V 56. minutě udělalo Znojmo rychlý kontr, na jehož konci stál Lacko střílející do opuštěné Květonovy svatyně - 2:1. Brzy na to mohl náskok Jihomoravanů navýšit Yonov. Bulharský veterán měl naštěstí pro Slezany špatně seřízená mířidla a z deseti metrů branku přestřelil. Opavští se snažili nakopávat míče, ale to se jim příliš nedařilo. Za zmínku tak stála pouze jedovka Ficka. Znojmo si už závěr uhlídalo a tři body zůstaly zaslouženě ve městě okurek.

"Dostáváme laciné góly po našich hloupých chybách, naopak sami se na vstřelený gól pořádně nadřeme," ohlédl se za utkáním trenér Slezského FC David Vavruška a dodal: "Opět jsme nezachytili vstup do utkání, rychle jsme inkasovali, Znojmo mělo další šance, které jsme s velkým štěstím zachytili. Vítězství domácích je naprosto zasloužené."Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies