oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 28.11., 9.kolo
Slovácko 
16:00
 SFC Opava
Pardubice - SFC Opava 0:0

Opava opět neprohrála! V Pardubicích vybojovala remízu

18.04.2015, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
P A R D U B I C E - Už šest zápasů bez porážky mají na svém kontě opavští fotbalisté. Slezané v sobotním dopoledni uhráli v Pardubicích bezbrankovou remízu. Bohužel přišli o zraněného Jursu a také gólmana Vaška.
23.kolo, sobota 18.4.2015, 10:15
Pardubice Pardubice
0:0
SFC Opava SFC Opava
Frydrych – Pospíšil, Kopřiva, Bederka, Kakrda – Kim, Kudrna, Jeřábek, Fusek – Fikejz (46. Fousek), Petráň (76. Klátil). Trenér: Jaroslav Míchal.
 
Vašek (57. Květon) – Pospěch, Mikula, Dvorník, Matěj Hrabina – Horka – Jurečka (70. Grussmann), Metelka, Schaffartzik – Mrázek, Kuzmanovič (84. Machálek). Trenér: Jan Baránek.
 
Rozhodčí: Adamková – Antoníček, Pochylý.
ŽK: Fikejz, Pospíšil, Klátil – Metelka.
Diváci: 839
+12+12+12

Tomáš Jursa se sice s týmem rozcvičoval, ale nakonec zůstal s bolestivou grimasou ležet u opavské branky. Vedoucí družstva Jaroslav Rovňan tak musel rychle měnit zápis, do základní sestavy dopsal Františka Metelku.

Na trávníku se dlouho nic nedělo. První šanci měli domácí, ale Fuskovu ránu brankář Vašek zlikvidoval. O pár minut později zůstal na zemi po ostrém zákroku Fikejze ležet na trávníku Pospěch, po ošetření vstal a pokračoval ve hře.

Opava se snažila, vepředu aktivně působil čerstvý otec Mrázek, největší šanci měl ale David Mikula, který po chybě domácí obrany běžel sám na Frydrycha, podařilo se mu ho přehodit, bohužel i s brankou.

Po přestávce se nejdříve zatahovali domácí zadáci před Mrázkem, když odvrátili balon na rohový kop. V 53. minutě všem zatrnulo. Petráň se střetl v šestnáctce s brankářem Petrem Vaškem. Náš gólman se na trávníku svíjel v bolestech. Nakonec musel střídat, nepomohlo ani dlouhé ošetřování. „Má něco se svalem, uvidíme, co přinesou vyšetření,“ povzdechl si trenér Jan Baránek. „Tato pauza nás vyvedla z tempa,“ dodal.

Ve zbývajícím čase měli navrch domácí. Velkou šanci měl Klátil, jeho hlavičku vyrazil Květon na roh, a když zazdil i velkou šanci kapitán Jeřábek, skončilo střetnutí bezbrankovou remízou.

„Zápas skončil zaslouženou remízou, i když v závěru zápasu měli domácí šanci. Těžko jsme se dostávali do zahuštěné obrany soupeře. Měli jsme být více aktivní vepředu, ale i tak jsem s výsledkem spokojený,“ okomentoval zápas Jan Baránek.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies