SFC Opava
SFC Opava - Znojmo 3:1

Opava se Znojmem prohrávala. V závěru ale duel třemi góly otočila

25.06.2014, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
O P A V A – Úvodní zápas přípravy fotbalistům Slezského FC vyšel. Na hřišti ve Velkých Hošticích změřili síly s výběrem Znojma, které šlo na začátku druhé půle do vedení. Opava ale v závěrečné patnáctiminutovce třikrát udeřila, když se dvakrát trefil mladý Václav Jurečka, jeden gól přidal Šimon Továrek, a Slezané tak zvítězili v poměru 3:1.
příp., středa 25.6.2014, 17:00
SFC Opava SFC Opava
3:1
1. SC Znojmo FK 1. SC Znojmo FK
I. poločas: Květon – Vavřík, Metelka, Hoza, Čelůstka – Horka – Němec, Janetzký, Machálek – Neubert, Kuzmanović. II. poločas: Hampel – Demel, Metelka, Horka (68. Hoza), Čelůstka (67. Vavřík) – Němec, Kuzník, Schneider, Schaffartzik – Jurečka, Továrek.

Branky: 78. a 90. Jurečka, 85. Továrek – 57. Kovačić.

V úvodu zápasu byli aktivnější hráči Znojma, ale ve 4. minutě Horka svým centrem vylekal brankáře Dolečka, když míč skončil na břevně hostující brány. Zhruba po deseti minutách hry se do míče opřel zpoza šestnáctky Pázler a Květon měl s jeho tečovanou střelou velké potíže. Následně kopal hostující Yonov přímý kop a jeho rána zazvonila na tyč. To bylo z bezbrankového prvního poločasu vše.

Opava vstoupila do druhého poločasu výborně. Nejprve se k hlavičce z dobré pozice dostal zkušený Metelka, jenže trefil jen hlouček protihráčů a v 50. minutě mohl skóre otevřít Schaffartzik, který trefil břevno. Když se nepodařilo skórovat Slezanům, padla branka na druhé straně. Na hranici vápna napřáhl Kovačić a poslal balon k tyči – 0:1.

Krátce nato mohl tým z jihu Moravy zvýšit svůj náskok, ale Comara nemířil přesně. Opavští kontrovali ranou Schaffartzika, tu však Hipp vytěsnil mimo tyče. Čtvrthodiny před koncem ještě Hampela zachránila po ráně Andrezlyho tyč.

Pak ale zaúřadovali mladší opavští útočníci. V 78. minutě parádně přehodil brankáře rychlík Jurečka a sedm minut nato zakončil Továrek svůj únik na Hippa jako starý mazák a otočil skóre – 2:1. Opava byla na koni a minutu před koncem ještě uzavřel na konečných 3:1 svým druhým gólem Jurečka.