Opavští bojovníci nedali gól a podlehli Spartě

Branky: 3. Juliš, 73. Čvančara (vlastní), 90+1. Plavšič.
Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Dohnálek – Zelinka (VAR).
ŽK: Helešic, Březina, Hellebrand – Vítek.

Fendrich – Březina, Didiba, Žídek – Mondek (86. Hrabina), Tiéhi, Hellebrand, Nešický, Helešic (46. Kania) – Holík (84. Dedič), Čvančara (84. Juřena). Trenér: Alois Skácel.

Nita – Vitík, Plechatý, Hancko – Vindheim, Sáček, Karabec (46. Pavelka), Dočkal (78. Dočkal), Hanousek – Juliš (78. Kozák), Moberg Karlsson (64. Plavšič). Trenér: Václav Kotal.

Opava – Fotbalisté Slezského FC čekají na první jarní výhru. Po remíze se Zlínem v dohrávce 13. kola FORTUNA:LIGY podlehli pražské Spartě v poměru 0:3. Letenskému soupeři byl opavský tým zdatným soupeřem, jenže Slezany znovu zdradila koncovka.

Utkání začalo pro Opavu nejhorším možným způsobem. Už ve 3. minutě oslovil Hanousek přihrávkou za obranu Moberga Karlssona, který si zasekl na levém okraji pokutového území míč na střílený centr a poslal ho před malé vápno, odkud jej tečoval na vzdálenější tyč Lukáš Juliš. Nejlepší ligový kanonýr zaznamenal už svou jedenáctou letošní trefu.

Slezané se nezdáli být rychle inkasovaným gólem zaskočeni a uzamkli aktivní hrou Pražany na jejich půlce. V 8. minutě se po Čvančarově sklepnutí dostal míč po zemi z levé strany k Hellebrandovi, jeho ránu z pravé části velkého čtverce ale pohotově zablokoval Hancko. Stejný hráč centroval po čtvrthodině hry z pravé strany na střed vápna, kde míč před vybíhajícím Nitou o pár čísel podskočil Holík.

Slezané ve své snaze nepolevovali. Pět minut před poločasovou pauzou se Tiéhi z pravé strany šikovně prodral přes Sáčka, střílenou přihrávku ale lapil u bližší tyče Nita. O tři minuty později si po Didibově kontaktu s Plechatým žádali domácí marně pokutový kop. Krátce před pauzou pak adresoval Helešic z levé strany před branku nadýchaný centr, na který v náběhu jen těsně nedosáhl rychlík Mondek.

Odvážně vstoupili fotbalisté Slezského FC i do druhého dějství. Na levém křídle byl hodně vidět střídající Kania, jenž po pauze nahradil Helešice. Po jeho šikovném uvolnění na levé straně přišel centr na přední tyč, Čvančara ale hlavičkoval v pádu jen do rukou Nity.

Deset minut po změně stran zahrozila také Sparta. Ze střední vzdálenosti se opřel do balonu Sáček a jeho dělovka po teči Kanii pořádně zaplavala ve vzduchu. Míč padající pod břevno ale včas efektivně vyboxoval Fendrich. Poté se hra znovu vrátila na polovinu Sparty. Po hodině hry rozehrál Nešický standardku prudkým centrem na zadní tyč, Březinovi k zakončení scházel krok. Dvacet minut před koncem si balon nachystal na střelu levačkou Hellebrand, jeho bombu schytal do tváře Hancko.

O osudu zápasu zřejmě definitivně rozhodla situace ze 73. minuty. Dočkal odcentroval od rohového praporku na přední tyč, kde si balon pod tlakem dotírajícího Hancka nešťastně srazil do vlastní sítě Čvančara. V 90. minutě se pak Letenští hnali do rozhozené obrany a přetavili přečíslení čtyř proti třem ve třetí zásah. Vindheim přihrával z pravé strany na střed šestnáctky nehlídanému Plavšićovi, který si posunul míč na střelu a nekompromisně zavěsil do levého horního růžku.

Opava tak i přes dobrý výkon prohrála v dohrávce 13. kola FORTUNA:LIGY se Spartou 0:3 a zůstává v tabulce na posledním místě. Pražané se po výhře bodově dotáhli na druhý Jablonec. Další zápas čeká Slezský FC už v sobotu na hřišti olomoucké Sigmy.