oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Opavští dřeli, ale nedokázali skórovat a se Sokolovem remizovali

19.08.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Po brankových hodech přišel půst. Fotbalisté Slezského FC sice na svém stadionu přehráli Sokolov, jenže nedokázali využít ani jednu šanci, a tak se s Baníkem rozešli smírně bez branek.
4.kolo, sobota 19.8.2017, 18:00
SFC Opava SFC Opava
0:0
Sokolov Sokolov
Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Kayamba (82. Puškáč), Jursa, Zapalač (67. Zavadil) – Smola (73. Jurečka), Kuzmanović. Trenér: Roman Skuhravý.
 
Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čihák (74. Tůma) – Kosak, Glaser, Machek, Strada – Jakub Dvořák II. (68. Končal) – Přeučil (57. A. Ševčík). Trenér: Pavel Horváth.
 
Bez branek.
Rozhodčí: Nenadál – Vodrážka, Hock.
ŽK: Zapalač – Glaser, Mráz, Přeučil, Čihák, Kosak, Končal, Belaň.
Diváci: 2657

Slezský FC přitom vstoupil do utkání aktivně. Podle očekávání měl více ze hry a zatažený Sokolov se v úvodu jen bránil. První varování Opava vyslala svému soupeři zhruba po čtvrthodině hry, kdy Zapalačův centr doputoval na hlavu Smoly, jenže jeho hlavička zblízka skončila jen na boční síti sokolovské brány.

Neuběhlo ani deset minut a někteří diváci už se radovali z gólu. Kayamba ukázal své rychlé nohy, obešel dva protihráče a chytrou zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Jursu, který zblízka přestřelil hostující svatyni. Po změně stran už Opavští tak výraznou herní převahu neměli. Po hodině hry ale mohli konečně otevřít skóre.

Kuzmanović odcentroval z pravé strany, Žídek se vyšrouboval do vzduchu, ovšem také on poslal míč hlavičkou nad bránu. Baník se soustředil na bránění cenného výsledku a počítal minuty do konce zápasu. Hostům pak muselo zatrnout po akci dobře hrajícího Jursy, který si poradil se svým hlídačem, před dalším obráncem Sokolova zasekl míč, vystřelil a Belaň jeho ránu konečky prstů vytáhl na roh.

Hosté vycítili šanci, že v Opavě by se mohlo vydolovat více bodů, a tak občas vyrazili do nebezpečného brejku. Ten z 81. minuty mohl být smrtící. Končal vysunul střídajícího Adama Ševčíka, který se ocitl sám před Fendrichem. Sokolovský hráč napřáhl, jenže v rozhodující okamžik zakopl a stoprocentní tutovka byla zapomenuta.

To už byl na hřišti také Pavel Zavadil, ale ani jeho pomoc ke kýženému gólu Slezského FC nevedla. Navzdory šestiminutovému nastavení se Opavští neprosadili a se Sokolovem remizovali bez branek.