oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 30.6., přip.
AC Sparta Praha 3
SFC Opava 0
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Pov. Bystrica

Sedmnáctka veze výhru z Hodonína

28.08.2015, autor Redakce
H O D O N Í N - Náš výběr kategorie U-17 k dalšímu mistrovskému utkání vyjížděl na půdu Hodonína. V prvním poločase sice branka nepadla, ale v tom druhém hosté zabrali a zásluhou gólů Šimíčka a Večerka si došli pro vítězství 2:0.
16.kolo, středa 26.8.2015, 14:00
Hodonín Hodonín
0:2
SFC Opava SFC Opava
 
Javorek – Šikula, Houdek, Štefka, Podraza (74. Sedláček) – Dybal, Večerek – Musila, Šimíček, Stošek – Hartmann (40. Pučan). Trenér: Radomír Hlaváč.
 
Branky: Šimíček, Večerek.

Zápas byl pro mladé Opavany náročný především psychicky, protože ho potřebovali nutně vyhrát. Na trávníku to podle toho také celou první půli vypadalo. V situacích, kdy hráči měli zachovat chladnou hlavu, si počínali zbrkle. Z toho pak pramenily nepřesnosti doprovázené spoustou nevynucených ztrát míče. A byla to poměrně škoda, protože soupeř se dopouštěl poměrně mnoha chyb, takže bylo co trestat. Proti ale byla nervozita opavského výběru.

„Druhý poločas jsme se zlepšili a brzy vstřelili první branku, která nás uklidnila a do naší hry přinesla větší sebevědomí a jistotu. Dvacet minut před koncem jsme po pěkné individuální akci vstřelili Večerkem druhou branku, a ta definitivně rozhodla o naší výhře,“ popisoval kouč opavské sedmnáctky Radomír Hlaváč.

„Spokojeni jsme samozřejmě s vítězstvím, protože v podzimní fázi soutěže je pro nás důležitý každý bod, který získáme a připisujeme do tabulky. Ta se pro jaro rozdělí na dvě skupiny, a našim cílem je dostat se do první devítky. Méně už jsme spokojeni s naším herním výkonem, kde se stále objevují nedostatky, které by už tam být neměly,“ doplnil Hlaváč.