oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Slezský FC se poprvé ukáže doma! Dorazí Ústí, přijďte se podívat

15.08.2014, autor Redakce
O P A V A - Konečně doma! Rozjetí fotbalisté Slezského FC po dvou venkovních zápasech, ve kterých neztratili ani bod, poprvé v letošní sezoně vyběhnou na nově zrekonstruovaný trávník stadionu v Městských sadech. Po více než třinácti letech se doma v opavském dresu ukáže navrátilec Zdeněk Pospěch. Opavští vyzvou Ústí nad Labem a zápas startuje v sobotu 16. srpna od 18 hodin. Přijďte povzbudit žluto-modré barvy!
3.kolo, sobota 16.8.2014, 18:00
SFC Opava SFC Opava
1:0
Ústí n. L. Ústí n. L.
Květon – Pospěch, Dvorník, Mikula, Čelůstka – Metelka, Horka – Vavřík (73. Svatonský), Ševčík (90. Grussmann), Schaffartzik – Mrázek (79. Machálek).
 
Novák - Zeman, Vraštil (89. Zukič), Vaněk, Šraga – Peterka (61. Kuč) - Manev, Jursa (65. Veverka), Martykán, Krátký – Smola.
 
Branka: 52. Ševčík.
Rozhodčí: Lerch - Antoníček, Pilný.
ŽK: Krátký, Peterka, Martykán (Ústí).

Diváci: 2826
+14+14+14

Úvod prvního poločasu nabídl klasickou oťukávanou a dlouho se čekalo na první zajímavý moment. Více ze hry měli Opavští, kteří se snažili hrozit především centry ze stran. Hosté se k zakončení téměř nedostali.

Zhruba po třiceti odehraných minutách se pozornost publika přesunula k domácímu kotli, kde fanoušci povedenou choreografií přivítali ve slezské metropoli navrátilce Zdeňka Pospěcha.

Zpátky na hřiště. Do vedení mohl Slezský FC poslat na konci první pětačtyřicetiminutovky Schaffartzik, jenž se ocitl sám před Novákem, ale ústecký brankář svůj tým podržel, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vlétli žluto-modří ve velkém stylu. V 52. minutě se po pravé straně rozběhl Ševčík, obhodil si Vaňka a stál sám před Novákem. Hostující gólman mu skvěle zmenšil střelecký úhel, ale opavský mladík zachoval chladnou hlavu a trefil se parádně do levého horního růžku hostující brány.

O dvacet minut později stálo při Opavských velké štěstí. Střídající Veverka unikl kolem levé lajny a orazítkoval břevno domácí svatyně. Ještě hůře bylo příznivcům Slezského FC v 83. minutě, kdy po rohu Ústí vznikl před bránou Opavy velký závar, a hosté už zvedali ruce nad hlavu. Gólman Květon ale se štěstím udržel míč před brankovou čárou.

Definitivně potvrdit vítězství Slezského FC mohl dvě minuty před koncem Svatonský, který se zjevil sám před poloprázdnou bránou, ale tu trestuhodně přestřelil. V závěru už pozorná opavská obrana hosty do ničeho nepustila, a tak je Opava po třech zápasech v nové sezoně bez ztráty bodu alespoň do neděle na čele Fotbalové národní ligy.