oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Slezský FC se představí ve Varnsdorfu

07.05.2016, autor Redakce
O P A V A - Cesta prakticky přes celou republiku čeká fotbalisty Slezského FC, kteří se v neděli 8. května od 17 hodin představí na hřišti Varnsdorfu. Svěřenci kouče Jana Baránka budou nad severočeským soupeřem chtít potvrdit vítězství z podzimní části.
26.kolo, neděle 8.5.2016, 17:00
Varnsdorf Varnsdorf
0:0
SFC Opava SFC Opava
Porcal – Zieris, Neuberg, Tvaroha – Houser, Knejzlík – Martan (77. Durdević), Mehanović, Daníček, Rudnytskyy – Schubert (72. Jurča)
 
Květon – Pospěch, Simerský, Žídek, Matěj Hrabina – Horka – Grussmann, Mozol (89. Čelůstka), Jurečka (72. Schaffartzik) – Mrázek, Přichystal (90+2. Dvorník). Trenér: Jan Baránek.
 
Bez branek.
Rozhodčí: Lerch – Koval, Šimáček.
ŽK: Zieris.
Diváci: 820

Slezský FC vstoupil do utkání velmi dobře a brzy mohl jít do vedení. Hned v úvodu totiž Jurečka pláchl domácí obraně a mašíroval si to sám na Porcala. Ten ale vyběhl a zpacifikoval únik opavského štírka.

Na další vážnější příležitost se čekalo takřka půlhodiny. Pak Rudnytskyy z hranice šestnáctky pěkně vypálil po prostrčení Martana, Květon jej však skvěle vychytal.

Po změně stran aktivní Rudnytskyy předal míč Mehanovićovi, jenže ten zblízka nedokázal propálit opavského gólmana. Vzápětí zahrozili Slezané, když Mozol povedenou střelou zazvonil na spojnici břevna a tyče.

„Pak Mrázek zblízka přestřelil bránu. Na druhou stranu šance měli po našich chybách i domácí,“ přiznal opavský kouč Jan Baránek. Ani tyto možnosti však k otevření skóre nevedly, takže si oba celky rozdělily po jednom bodu.

„Remíza je asi spravedlivá. Sice jsme chtěli vyhrát a posunout se do středu tabulky, to se nám však bohužel nepovedlo. V ofenzivě jsme nenavázali na předchozí utkání. Nebylo to tak dobré,“ dodal na závěr trenér Slezského FC.