oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Třináctka si hravě poradila s Holicí

27.05.2016, autor Redakce
O P A V A – V dalším mistrovském zápase poměřila naše třináctka síly s mužstvem HFK Olomouc. Se soupeřem se moc nepárala a zvítězila jednoznačným rozdílem 22:1. Nejúspěšnějším opavským střelcem se stal Philipp Skront, který vsítil hned čtyři branky.
16.kolo, středa 25.5.2016, 15:00
SFC Opava SFC Opava
22:1
1. HFK Olomouc 1. HFK Olomouc
I. skupina: Philipp Skront, Jaromír Blažej, Denis Kramář, Dalibor Večerka, Tonda Žižka, Jan Rozsypal, Lukáš Kollek, Denis Hais, Štěpán Vícha.
II. skupina: Ondra Sprinz, Šimon Makovický, Lukáš Manderla, Tomáš Rataj, Martin Škrobánek, Šimon Henčl, Radim Hrbáč, Mikuláš Martiník, Dominik Plodzieň.
 
 
Branky Opavy: Philipp Skront 4, Tomáš Rataj 3, Daibor Večerka 3, Honza Rozsypal 2, Ondra Sprinz 2, Tonda Žižka 2, Jaromír Blažej, Lukáš Kollek, Šimon Makovický, Lukáš Manderla, Mikuláš Martiník, Martin Škrobánek.

Naši borci se hned na začátku utkání nastěhovali do obranného pásma soupeře, kde zůstali prakticky až do konce zápasu. Celý zápas byl hlavně o tom, kolik gólů se naší eskadře podaří nastřílet.

„Kluky musím pochválit, protože se jim to dařilo individuálně i kombinační hrou, takže si dobře poradili s obrannou hrou hostů, kteří se takto snažili odolávat naší nátlakové hře. Hráčům HFK se podařilo pár rychlých protiútoků, přičemž z jednoho skórovali,“ komentoval trenér opavské třináctky Martin Kotala.

„Na závěr jen dodám, že jsme měli utkání plně ve své režii a soupeři jsme moc prostoru nedali, takže za neustálou aktivitu a i dobré pasáže ve hře kluky chválím. Teď už nás čekají poslední dvě utkání naší ligy, a to v Šumperku a Uničově,“ doplnil.