oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

V Teplicích rozhodla o prohře devatenáctky penalta v nastavení

15.11.2015, autor Redakce
T E P L I C E, O P A V A – Devatenáctka sahala v Teplicích po bodu. Bohužel ve třetí minutě nastavení o něj přišla. Marek Kalivoda totiž proměnil penaltu, která rozhodla o vítězství Severočechů 1:0.
17.kolo, sobota 14.11.2015, 10:30
Teplice Teplice
1:0
SFC Opava SFC Opava
 
Muczka – Keller, Kolísek, Tesařík, Vitoul – Kuzník, Berger, Rychlý – Večerek, A. Helebrand, Pavelka (83. Kirschner). Trenér: Alois Skácel.
 
Branka: 90+3. z pen. Kalivoda.
Rozhodčí: Šmíd – Doubek, Zítko.
ŽK: Hasil, Kalivoda – A. Helebrand.
Diváci: 100

Opava odcestovala do Teplic bez svých dvou opor Adamovského a Matěje Helebranda. Prvně jmenovaného nepustilo na trávník zranění. Druhý si musel plnit reprezentační povinnosti.

Utkání mělo vyrovnaný průběh, který nakonec rozhodl pokutový kop, který byl nařízen za údajnou ruku Kolíska v pokutovém území. Penaltu proměnil Marek Kalivoda. „Mohli jsme mít bod a myslím si, že remíza by byla zasloužená. V prvním poločase se hrál dobrý fotbal, ve druhém jeho kvalita šla dolů.

„Více se bojovalo. Pak přišlo nastavení, ve kterém jsme neodvrátili rohový kop. Penalta byla písknuta na popud pomezního,“ řekl trenér Opavy Alois Skácel. Gólman Muczka směr Kalivodovy střely sice vystihl, ale gólu nezabránil. „Porážka mrzí, kluci byli hodně zklamaní. Hráli dobře, nemohu jim nic vytknout,“ uzavřel Skácel.