10:15
 SFC Opava

Vítězná generálka rezervy. Opavští mladíci přehráli Vítkovice

02.08.2014, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A - V generálce na letošní sezonu MSFL opavská rezerva uspěla, když na hřišti za koupalištěm přehrála divizní výběr Vítkovic. Béčko Slezského FC vedlo po prvním poločase 2:0, když se postupně trefil Hoza s Gebauerem. Převahu měla Opava i ve druhé půli, ale další branku z množství šancí již nepřidala. Hosté tak trefou Lukáše pouze korigovali na konečných 2:1.
příp., sobota 2.8.2014, 10:00
SFC Opava B SFC Opava B
2:1
Vítkovice Vítkovice
I. poločas: Štencel – Černohorský, M. Zagol, Hoza, Demel – Lavrovič, Macíček, Kuzník, Galvas – Gebauer, P. Zagol. II. poločas: Štencek – Mezera, M. Zagol (65. Macíček), Hoza, Rubý – Maléř, Pavlíček, Kuzník, Uvíra – Kubalák, Továrek.

Kovalík – Jonek, Pilař, Prokeš, Taraba – Bystrý (46. Herák), A. Hruzík (69. Červeňák), Kovář (56. Dvořák), Lukáš – Kovařík, Blucha (46. Vítek).

Branky: 38. Hoza, 41. z pen. Gebauer - 57. Lukáš.

Po oboustranně opatrném úvodu utkání se jako první ozvala Opava, když zhruba z dvaceti metrů napřáhl Galvas a vítkovický gólman Kovalík se musel pořádně natahovat, aby míč vyškrábl na roh. Po čtvrthodině hry spálil hostující Bystrý čistou gólovku, když se po chybě opavské obrany dostal na pětce k zakončení, jenže svou šanci zazdil a přestřelil opavskou bránu.

Opava hrající v kompaktním bloku vyčkávala na možnost brejků a rychlým přechodem do útoku pořádně hrozila vítkovické defenzivě. Nejprve Kuzník potáhl balon a předal jej Pavlu Zagolovi. Toho však vychytal brankář Kovalík, na kterého si jistě mnozí fanoušci pamatují i z působení ve Slezském FC.

Pak střelou z vápna minul hostující bránu Gebauer a stejný hráč pak z ideální palebné pozice vystřelil z voleje těsně vedle tyče. Opavští však šli přece jen do vedení, když se ve 38. minutě prosadil hlavou po rohovém kopu Hoza. O tři minuty později už to bylo 2:0. Gebauerovi podrazil nohy Kovalík a sudí ukázal na penaltový puntík. Míč si nachystal faulovaný Gebauer, první ránu mu sice Kovalík chytil, na tvrdou dorážku pod břevno už ale nestačil.

Na konci prvního poločasu Kuzník nešťastně stáhl k zemi Jonka a kopala se penalta. Zkušený Prokeš ji ale zahodil nepovedeným dloubákem na připraveného Štencela, jenž míč vytáhl na roh.

Po změně stran hosté přidali a výsledkem byl kontaktní gól, o který se nádherným lobem postaral Lukáš, jemuž míč namazal Pilař. Pak ale otěže zápasu natrvalo přebrala Opava, která organizovala festival neproměněných šancí.

Nejprve sám před gólmanem vystřelil vedle Továrek, poté Maléřovu dělovku vyrazil excelentní Kovalík. Ten poté zneškodnil i únik Kubaláka, který sice mohl nahrávat volnému Továrkovi, ale vystřelil sám a doprostřed brány. V poslední minutě pak neuspěl ani Maléř, a tak se skóre do konce utkání nezměnilo.