oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Smola nalomil Teplice a slavil jako Griezmann: Říkal jsem, že dám gól

23.09.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Brno – Od rána prý všem tvrdil, že dá gól. Jak řekl, tak udělal. Opavský útočník Tomáš Smola povedenou trefou otevřel Slezanům cestu k důležitému vítězství nad Teplicemi.

Tomáši, zápas vám vyšel skvěle. Teplice jste takřka k ničemu nepustili…
Všichni jsme spokojení. Zápas se nám vyvedl tak, jak jsme si představovali. V prvních dvaceti minutách jsme měli trochu problémy s presingem, ale od prvního gólu jsme se uklidnili a vyhráli zaslouženě.

Zdá se, že vaše hra je oproti minulosti účelnější…
Není to takový hurá fotbal. I za pana Skuhravého jsme si v kabině říkali, že bychom měli hrát víc zezadu, ale on měl svou hlavu. Myslím, že tohle je lepší.

Hrajete teď defenzivněji?
Není to víc dozadu, je to spíš bezpečnější. My kluci vepředu máme volnější role, a hlavně nehrajeme hurá fotbal. Od trenéra máme svolení hledat si prostory kdekoliv a řešit útočnou fázi podle sebe. V tomhle je to uvolněnější.

Jak byste popsal váš gól?
Odskočil jsem si a trefil jsem to. Do střely jsem mohl dát větší razanci, ale šlo to do protipohybu gólmana, takže to měl těžké. Díkybohu to tam zapadlo.

Pak jste předvedl zajímavou oslavu. O co šlo?
Se Simem (Dominikem Simerským – pozn. red.) vždycky vymýšlíme nějaké blbosti. Od rána jsem tvrdil, že dám gól a vyhrajeme. Udělal jsem Griezmanna. Počítal jsem s tím, takže to pro mě nebylo překvapení. (směje se)

Do základu se vrátil Joel Kayamba a byl hodně vidět…
Hrál výborně, ale kdyby byl v topu, jak bývá, dal by tentokrát minimálně dva góly. Šlapal dopředu i dozadu, odehrál velmi dobré utkání.

Už víte, kdy budete hrát konečně v Opavě?
Bohemka se možná stihne, možná ne. Tady v Brně už ale máme dvě vítězství za sebou, takže jsme tady jako doma.

Doma by vás ale hnalo podstatě víc fanoušků…
To bylo samozřejmě s nadsázkou. Chceme hrát doma, kde bude plný dům. Budou to úplně jiné zápasy než tady. Se Zlínem a s Libercem jsme tady mohli uhrát víc, ale budeme skromní. Počítá se každý bod.

Cítíte, že teď už půjdete nahoru?
Měli jsme hrozně těžký los, sžívali jsme se s ligou. V posledních zápasech to už vypadá, jak by mělo. Teď máme týmy, které jsou na naší úrovni, což všichni víme. Doufám, že budeme bodovat.

FOTO: Deník / Petr Widenka

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies