oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Alois Grussmann před derby

Derby má být svátkem fotbalu, hlásí Grussmann. Co vzkazuje fanouškům?

07.11.2018, autor Redakce
Opava – Slezské derby, které je beznadějně vyprodané, se blíží. Pro mnoho fanoušků jde bez nadsázky o zápas roku. Vyhodnocen je ovšem jako vysoce rizikový. Generální manažer SFC Alois Grussmann má pro příznivce jasný vzkaz: „Chceme derby odehrát v klidu bez jakýchkoliv problémů.“

„Ve spolupráci s Policií ČR, bezpečnostní agenturou a pořadatelskou službou jsme přijali mimořádná bezpečnostní opatření. Snažíme se maximálně eliminovat možná bezpečnostní rizika spojená s nedělním utkáním,“ vysvětluje Alois Grussmann.

O veškerých důležitých organizačních informacích jsme informovali v průběhu úterý v samostatném článku. „Víme, že mezi oběma tábory fanoušků panuje velká rivalita. Na tom není nic špatného, ale musí zůstat v mezích sportovního fandění,“ přeje si generální manažer Slezského FC Opava.

„Šest zápasů jsme museli odehrát v Brně a naši fanoušci za námi vždy vyrazili v hojném počtu. Skvělí byli i naposledy v Olomouci, kde našim klukům svým povzbuzováním vytvořili domácí prostředí. Za jejich podporu jim patří velký dík,“ říká.

Teď by byl rád, aby se derby neslo ve sportovní atmosféře. „Chceme, aby se nedělní utkání odehrálo důstojně a bylo opravdovým svátkem fotbalu. Příznivci obou klubů totiž umí vytvořit úžasnou atmosféru, která jen může podtrhnout sportovní úroveň slezského derby,“ pokračuje.

„Rozhodně si nepřejeme, aby byl jakýmkoliv způsobem narušen průběh zápasu. Žádáme proto všechny fanoušky mířící na derby, aby se nenechali vyprovokovat k jakýmkoliv výtržnostem, kterými ve výsledku pouze uškodí vlastnímu klubu,“ dodává Alois Grussmann.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies