oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 6.3., 22.kolo
Teplice 
16:00
 SFC Opava

Potvrzeno! Slezskému FC na jaře pomůže Tomáš Smola

08.01.2021, autor Redakce
Opava – Už je to uděláno, už je to hotovo! Do Slezského FC se vrací vytáhlý útočník Tomáš Smola, který naposledy oblékal dres rumunského klubu Gaz Metan Mediaş.

Urostlý střelec se vrací do dobře známých míst. Vždyť v klubu z Mětských sadů působil od léta roku 2016 a hned při své premiérové sezoně nastřílel devět branek ve druhé nejvyšší soutěži. V následující sezoně výrazně přispěl k návratu opavského týmu mezi českou elitu, když ve FNL nasázel jedenáct branek.

Tomáš Smola nechyběl ani u památného tažení MOL Cupem, kdy Slezský FC dokráčel až do finále domácího poháru. Jedenatřicetiletý útočník byl produktivní také v nejvyšší soutěži. Ve svém premiérovém ročníku mezi tuzemskou smetánkou ve 31 zápasech devětkrát skóroval a na další čtyři góly nahrál.

Celkem za Opavu nastoupil do 91 soutěžních utkání a zaznamenal 33 branek. Následoval přestup do ostravského Baníku, a poté i první zahraniční angažmá. Borec původem z Loun si vyzkoušel fotbal v rumunské nejvyšší soutěži, kde působil v klubu Gaz Metan Mediaş.

Vzhledem k nízké herní vytíženosti Smola hledal nové působiště. Z vícero nabídek si vybral tu opavskou. Svou nejbližší budoucnost tedy spojí se Slezským FC, s nímž se dohodl na půlročním hostování. „Opavu jsem si vybral pro to, že to tady dobře znám. Chci pomoci Jardovi Rovňanovi, Zavošovi a klukům, abychom tady společně zachránili ligu,“ vysvětluje Tomáš Smola.

Zkušený fotbalista ve FORTUNA:LIZE odehrál v součtu 61 utkání, vstřelil 13 branek a přidal 6 asistencí. Další starty opět přidá v opavském dresu.

Očima Pavla Zavadila

„Tomáš pro nás byl jednoznačnou volbou. Je to hráč, kterého jsem poznal osobně na hřišti i v kabině. Do mančaftu je to perfektní kluk, v kabině byl vždy oblíbený a my jsme potřebovali lídra i do šatny. Ví, co má dělat a je na něj absolutní spoleh. Na hřišti se mi s ním hrálo vždy dobře, už u nás prokázal své kvality. Umí dát gól a umí ho i připravit. Jeho čísla za poslední roky mluví jasně. Pro nás je příchod Tomáše Smoly obrovským posílením.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies