oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

West: Celou dobu jsem tady snil, abychom jeli ve 30. kole do Vlašimi hrát o baráž

11.05.2022, autor Redakce
Opava – Slezský si poradil s ústeckou Armou v poměru 2:0 a je tak jeden zápas od baráže. Výhru vystřelil v 75. minutě Miloš Kopečný. V nastaveném čase pak přidal pojistku Samuel Šigut

„Myslím si, že v prvním poločase jsme hráli solidně. Dokázali jsme se dostat do několika příležitostí. Mrzí mě však ztráty v pokutovém území soupeře. Důležité bylo, že jsme Ústí nepustili do vyložené šance. Do druhého poločasu jsme vystřídali Šiguta, protože jsme ho potřebovali dostat do hry a posunout Pikula více do středu hřiště, což se povedlo. Toto se ukázalo jako rozhodující a nebojím se říct, že jsme prvních patnáct minut Ústí bili jak žito. Měli jsme několik tutovek, které vyvrcholily penaltou. Do konce poločasu jsme měli dalších deset gólových šancí, jen jsme je nedokázali proměnit. Toto mě mrzí. V zápase jsme byli jasně lepší jak v územní převaze, tak ve vytváření šancí. Tento zápas byl vyloženě na 5:0,“ začal své hodnocení trenér Roman West.

„I když jsme neproměnili penaltu, tak jsem věřil ve výhru. Jsme silně trénovaní a v tomto horkém počasí jsem věděl, že ten gól přijde. Když Matěj Helešic střídal, tak jsem mu řekl, že to nevadí, protože my ten gól dáme,“ uvedl k neproměněné penaltě West.

„Celou dobu jsem tady snil, abychom jeli ve 30. kole do Vlašimi hrát o baráž. Po 6. kole, kdy jsme byli na 13. místě, se to zdálo jako pohádka. Dneska je to realita a my tam jedeme vyhrát. Na remízu se snad ani hrát nedá, a když tam dáme gól a půjdeme do vedení, tak to pro nás začne být zajímavé,“ řekl k zápasu ve Vlašimi Roman West.

„Čeká nás play-off utkání. Když to přeženu, tak jedeme hrát čtvrtfinále a ty další dva zápasy jsou semifinále a finále. Takže je to vyloženě play-off. My musíme momentálně udělat maximum pro regeneraci. Hráči dneska mají na programu saunu, kterou tady využijeme na maximum, zítra pak máme kryo v Ostravě. Nějaký předzápasový trénink si dáme až v pátek, ať jsme stoprocentně odpočatí. Věřím, že budeme více efektivní a pečliví v regeneraci než Vlašim, a to pak rozhodne zápas v náš prospěch,“ ukončil své hodnocení trenér opavských Roman West.