oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Do Opavy míří Sparta. Slezané zabojují o prostřední skupinu

26.04.2019, autor Redakce
Opava – Poslední zápas základní části FORTUNA:LIGY se hlásí o slovo. Do Městských sadů míří pražská Sparta. Letenští se nenacházejí zrovna v nejlepším rozpoložení. Po domácí nečekané prohře s Karvinou nezvládli ani semifinálový duel s MOL Cupu s odvěkým rivalem ze Slavie.

„Spartě se poslední zápasy nepovedly. K nám přijede s tím, že musí vyhrát,“ poznamenal opavský záložník Tomáš Jursa. Letos na sebe oba týmy narazily už dvakrát. Na Letné Opava prohrála 1:2, v rámci poháru pak ve slezské metropoli Sparta urvala postup v penaltovém rozstřelu. „My ale útočíme na prostřední skupinu. Uděláme všechno proto, abychom vyhráli,“ podotkl třicetiletý fotbalista.

Favorit sobotního utkání je jasný. „Jsou na tom dobře kombinačně, takže jim nesmíme nechat centimetr prostoru na trávníku,“ hledá Jursa klíč k úspěchu. „Naše síla je v domácím prostředí, kde to s námi měla těžké jak Slavia, tak Plzeň,“ doplnil rodák z Karviné.

„Do utkání jdeme s tím, že když vyhrajeme, při troše štěstí se můžeme dostat do střední skupiny a vyhnout se sestupovým starostem. Musíme udělat maximum pro vítězství,“ doplnil slova svého spoluhráče útočník Tomáš Smola.

Oba týmy se v lize utkaly zatím sedmnáctkrát. Bilance hovoří jasně pro Spartu. Ta vyhrála třináctkrát a ve dvou případech odešla poražena, stejným počtem skončil vzájemný duel nerozhodným výsledkem. Celkem v nich padlo 58 gólů a 61 žlutých karet.

Nejdivočejším duelem byl ten ze 14. února 2004, Slezský FC tehdy doma prohrál 3:4. Za domácí se dvakrát trefil Filip Dort a jednou Jan Baránek. Vítězství Spartě zajistil pět minut před koncem Karel Poborský.

Informace pro fanoušky

I přesto, že mají fanoušci Sparty zakázán výjezd na sobotní utkání, budou přijata zvýšená bezpečnostní opatření. Apelujeme na všechny návštěvníky zápasu, aby do Městských sadů dorazili včas a dodržovali Návštěvní řád Městského stadionu.

Pro zájemce, kteří si budou chtít zasoutěžit u FORTUNA:STŘELNICE, bude otevřena pokladna u Opavice už od 15 hodin. Ostatní pokladny se otevřou hodinu a půl před začátkem utkání, tj. v 15.30. Vstup na střelnici bude umožněn pouze s platnou vstupenkou.

Cena vstupenky na tribuny F, G nebo H zůstane na ceně 150 Kč, zlevněné vstupné činí 130 Kč. Na tribunu A platí cena ve výši 240 Kč. Lístky zakoupené přes Ticketportal zůstávají v platnosti. Otevřen bude také sektor H2.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies