Škoda, že jsme nevyrovnali dříve, mrzí Westa. Ocenil fanoušky

2. 10. 2021
Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Slezský FC Opava
1:1 (0:1)
SK Líšeň

Statistiky

Branky: 90. z pen. Helešic – 33. z pen. Málek.
Rozhodčí: Kvítek – Ratajová, Poživil.
ŽK: Rychlý, Hnaníček, Pisačič, Helešic – Silný, Zikl, O. Ševčík, Málek.
Diváci: 1 161.

Slezský FC Opava

Digaňa – Celba, Hnaníček, Janoščín, Kadlec – Darmovzal (75. Rataj), Rychlý – Šigut (65. Pikul), Lukáš Holík, Helešic – Kramář (46. Pisačič). Trenér: Roman West.

SK Líšeň

Veselý – Pašek (85. Burda), Jeřábek, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Stáňa, Málek, Matocha (86. Ulbrich), Rolinek (78. Bednář) – Silný (69. Zikl). Trenéři: Milan Valachovič a Leoš Kalvoda.

Opava – Před zápasem si tuze přál, aby tým pod jeho vedením doma konečně opět naplno bodoval. Po utkání s Líšní nakonec opavský kouč Roman West musel brát i bod po remíze, kterou v závěru zajistil svou trefou z penalty Matěj Helešic. Jak trenér SFC viděl sobotní duel?

Slezský FC ještě před výkopem ocenil své trávníkáře Miroslava Bedricha, Marcela Klajmona a Františka Metelku za jejich vynikající a obětavou práci. Opavský trávník byl totiž za uplynulý rok 2020 vyhlášen organizací IOG za ten nejkvalitnější v Česku.

Po úvodním oťukávání se do první příležitosti dostali hosté. Ti po zblokovaném centru Kadlece pláchli do přečíslení, Rolinek vše vsadil na zakončení a jeho tečovaná rána skončila nad opavskou bránou. Úvodní gól přišel po půlhodině hry. Ex-opavský záložník Stáňa našel svým centrem ve vápně Silného, toho ve vápně složil Hnaníček a sudí Kvítek odpískal penaltu, kterou s přehledem proměnil Málek.

O poločase udělal opavský trenér Roman West změnu, kdy ze hry stáhl Kramáře, kterého vystřídal Pisačič. Krátce po změně stran se povedlo skórovat Helešicovi, jenže před jeho zásahem rozhodčí Kvítek viděl útočný faul Slezanů, a tak jeho gól neplatil.

Opavští postupně utahovali šrouby. Povedenými nůžkami se blýskl Pisačič, jeho akrobatickému pokusu mnoho nescházelo. Pak domácí přežili brejk Líšně, na jehož konci byla nepřesná střela Stáni. Slezané se dočkali v závěru. Po faulu Ševčíka na Holíka pískl rozhodčí Kvítek penaltu i ve prospěch Opavy. Míč si vzal Helešic a parádním dloubákem srovnal na konečných 1:1.

V následném pětiminutovém nastavení opavský celek dál tlačil na pilu, druhý gól už ale vstřelit nedokázal, a tak se musel spokojit s bodem za remízu 1:1.

Další utkání čeká opavský celek v sobotu 16. října, kdy se od 15.30 hodin představí na půdě Příbrami.

sdílet